میخائیل مامیاشویلی دارنده چندین عنوان قهرمانی جهان و المپیک و رئیس کنونی فدراسیون ورزش های رزمی روسیه که کشتی نیز زیر مجموعه آن است، یک دختر فرنگی کار ناکام این کشور در مسابقات ریو 2016 را با ضربه های سیلی تنبیه کرد.
کد خبر: ۹۳۴۹۳۲
سیلی مقام روس به دختر ورزشکار ناکام ریو (عکس)

به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از ایرنا ، خانم اینا تراژوکووا کشتی گیر زیر وزن 63 کیلوگرم با اعلام این موضوع گفته است که از مامیاشویلی به علت اینکه وی را هدف تنبیه فیزیکی بویژه در مقابل جمع قرار داده است، شکایت خواهد کرد.

شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه امروز (شنبه) گزارش داد که تراژوکووا با رسانه ای کردن این موضوع جنجالی پس از گذشت دو روز، برخورد قضایی با مامیاشویلی دارنده عنوان استاد ورزش و عناوین مختلف قهرمانی کشتی در دوران شوروی را خواستار شده است.

بنا به اعلام این رسانه، پس از اینکه ورزشکار روس در دیدار رده بندی رقابت های کشتی فرنگی زنان در المپیک برزیل نتوانست مقابل رقیب لهستانی مدال برنز را کسب کند، مامیاشویلی بر اثر خشم و همچنین تحت تاثیر مصرف مشروبات الکلی در برابر دیگران به کشتی گیر ناکام سیلی زده است.

تراژکووا با اعلام این موضوع، گفت که اقدام مامیاشویلی در مقابل حاضران به شدت تحقیر کننده بوده است و پس از بازگشت به مسکو قصد دارد برای اعاده حیثیت و برخورد قانونی شکایت کند.
ورزشکار روسی همچنین خواستار رسیدگی به این موضوع از سوی مقام های ورزشی شده و ویتالی موتکو وزیر ورزش نیز اعلام کرده است، در دیدار با با کشتی گیر ناکام این مساله را بررسی خواهد کرد.

مامیاشویلی که از سال 2001 رییس فدراسیون ورزش های رزمی روسیه است و در افکار عمومی به عنوان قهرمان ملی و قهرمان ساز بزرگ شناخته می شود، بدون اشاره به گفته های تراژکووا اظهار کرد: ورزشکاری که پا روی تشک کشتی می گذارد باید برای پیروز شدن اراده داشته باشد.
رئیس فدراسیون ورزش های رزمی روسیه که از سال 2015 نیز به عنوان نایب رییس کمیته ملی المپیک این کشور فعالیت می کند، افزود: تراژکووا هیچ تلاش قابل توجهی برای کسب پیروزی نکرد و بی انگیزه در رقابت حاضر شد، به گونه ای که پس از تحمل شکست، خندان از تشک خارج شد.
مامیاشویلی تاکید کرد: باید پیش از مسابقه به ورزشکار هشدار می دادم که روی تشک خیانت نکند و در حالیکه رقیب لهستانی توانایی های کمتری داشت، به سادگی بازی را واگذار کرد و حتی پس از این ناکامی با یک رسانه مصاحبه کرد که سبب خشم من شد.


الکساندر ژوکف رییس کمیته ملی المپیک روسیه نیز اعلام کرده است: مسئولان فدراسیون های ورزشی باید بر رفتارهای خود مسلط باشند و سبب ایجاد مشکل نشوند.

همچنین رسانه های روسی به نقل از فدراسیون بین المللی کشتی (فیلا) نوشتند که در باره سخنان دختر ورزشکار روسی علیه مامیاشویلی تحقیقات لازم انجام خواهد شد.

در پرونده ورزشی مامیاشویلی در رشته کشتی یک مدال طلای المپیک، سه قهرمانی و دو نایب قهرمانی جهان و همچنین سه طلای رقابت های اروپایی دیده می شود و افزون بر این، چندین نشان دولتی از جمله خدمت به میهن و مدال افتخار دریافت کرده که کمتر ورزشکار دوران شوروی به چنین افتخارهایی رسیده است.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۹
یوسف
-
۱۵:۳۳ - ۳۰ مرداد ۱۳۹۵
۰
۰
خب او بسیار بیخود كرده .مگر خودش همواره ومدام موفق عمل كرده؟حتما زمانی یكی از روسایش باو سیلی زده وحالا انتقامش را باین شكل میگیرد.
رضا
-
۱۵:۳۰ - ۰۲ شهريور ۱۳۹۵
جور استاد به از مهر پدر
محسن
-
۲۲:۰۷ - ۳۰ مرداد ۱۳۹۵
۰
۰
عجب بابا ...
نوذر
-
۰۶:۲۵ - ۳۱ مرداد ۱۳۹۵
۰
۰
با خانمهای جوان باید با مهربانی و عطوفت رفتار كرد. هرچند كه ایشان كشتی گیر است.
روح الله
-
۰۸:۲۰ - ۳۱ مرداد ۱۳۹۵
۰
۰
مرگ بر امریكا كه تمام مشكلات از امریكا ریشه دارد برای خشكاندن این ریشه بی ریشه امریكایی من همیشه با تمام وجود پیش قدمم ایا كسی هست من را در این امر یاری كند
كسرا
-
۱۵:۲۰ - ۰۲ شهريور ۱۳۹۵
نصف مشكلات از آمریكاست و اقمارش مانند انگلستان و فرانسه و... نصف دیگش از روسیه است و اقمارش مانند چین
بی طرف
-
۰۹:۲۸ - ۳۱ مرداد ۱۳۹۵
۰
۰
ما رو گرفتی؟ من دنبال عكسی هستم كه سیلی رو میزنه! الان میرم یوتیوب فیلمشو نگا میكنم پس. تقصیر خودتونه
نرم افزار موبایل
-
۱۲:۰۷ - ۳۱ مرداد ۱۳۹۵
۰
۰
لبیك یا روح الله مرگ بر امریكا
نقی
-
۰۹:۱۱ - ۰۴ شهريور ۱۳۹۵
۰
۰
حساس نشو حساس نشو

نیازمندی ها