Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
سیاسی سیاست خارجی کد خبر: ۹۳۳۵۸۵ ۲۶ مرداد ۱۳۹۵  |  ۱۶:۱۴

بخش کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران در کویت، اعلام کرد: حال عمومی 10 تبعه ایرانی بازداشت شده در کویت از جمله فرد مجروح خوب است و سفارت ایران همچنان پیگیر وضعیت این 10 هم‌وطن ایرانی است.

حال 10 تبعه ایرانی بازداشت‌ شده در کویت خوب است

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، در روز یکشنبه وزارت کشور کویت اعلام کرد: ۱۰ ایرانی را به دلیل ورود غیرقانونی به مرزهای این کشور بازداشت کرده است.

خبرگزاری رسمی کویت (کونا) نیز در این ارتباط نوشت: این ۱۰ نفر از طریق دریا وارد منطقه ساحلی ابو الحصانیه کویت شده‌اند.

وزارت کشور کویت هم‌چنین اعلام کرد: سرگروه این ۱۰ نفر اعتراف کرده است که همگی آن‌ها در یک قایق وارد آب‌های کویت شده و در ساحل از قایق پیاده شده‌اند.

بر اساس این گزارش، یکی از این ۱۰ نفر هنگام بازداشت به دلیل مقاومت در برابر نیروهای امنیتی هدف اصابت گلوله قرار گرفت.

در همان روز، علیرضا عنایتی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در کویت در مصاحبه با برخی از رسانه‌ های ایرانی، درباره خبر منتشر شده مبنی بر بازداشت ۱۰ تبعه ایرانی در کویت به دلیل ورود غیرمجاز به آب‌های این کشور، گفت: با توجه به اینکه خبر توسط خبرگزاری رسمی کویت(کونا) و به نقل از مقامات گارد مرزی کویت منتشر شده، می‌توان اطمینان حاصل کرد که این افراد بازداشت شده‌اند.

سفیر ایران در این کشور عربی با بیان اینکه در این ارتباط با وزارت خارجه کویت در تماس مکرر هستیم، خاطرنشان کرد: در تماس‌های انجام شده خواستار اطلاع از وضعیت این افراد و اعلام رسمی دولت کویت راجع به وضعیت این ۱۰ نفر هستیم.

سفیر ایران با بیان این نکته که قطعا ۹ نفر از این افراد در سلامت کامل هستند، عنوان کرد: در پی اخبار منتشر شده درباره نفر دهم که ادعا شده زخمی شده، پیگیری‌های ما در حال انجام است که بتوانیم از وضعیت این فرد و سلامتی آن اطلاع حاصل کنیم.

وی بار دیگر با بیان اینکه پیگیری‌ها از سوی سفارت ایران با کانال‌های رسمی کویت ادامه دارد، خاطرنشان کرد: طرف کویتی پاسخگوی تماس‌های ما بوده و ان‌شاءالله در همکاری بین دو طرف ایرانی و کویتی و با توجه به اینکه اصل خبر این است که ورود غیرمجاز صورت گرفته و موضوع خاصی غیر از این نیست، وضعیت این افراد به سرعت روشن شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
والدین نگران و مدیران مستاصل

والدین نگران و مدیران مستاصل

شیوه تصمیم‌گیری درباره نحوه بازگشایی مدارس در سال‌ تحصیلی جدید و البته نوع ابلاغ این تصمیم نشان داد مسؤولان دولتی اصولا خودشان در این زمینه دچار سردرگمی بودند و سوال بزرگی که مطرح می‌شود، این است دولتی که نمی‌تواند درباره نحوه آغاز سال‌تحصیلی تصمیم بگیرد، چگونه می‌تواند برای مسائل مهم‌تر کشور تصمیم‌گیری کند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر