jamejamnashriyat
کد خبر: ۹۳۲۸۱۵   ۲۵ مرداد ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: درباره ویروس زیکا نگرانی عمده‌ای نداریم، اما در عین حال آمادگی مقابله با این ویروس در کشور وجود دارد.

به گزارش فارس، ایرج حریرچی افزود: این ویروس در برخی کشورها که شرایط آب و هوایی لازم برای این ویروس را داشته و پشه ناقل را نیز دارند، نگران‌کننده است، ولی خوشبختانه در کشور ما نگرانی عمده‌ای در این رابطه وجود ندارد.

وی خاطرنشان کرد: کشور ما در منطقه‌ای قرار گرفته که از لحاظ سیاسی، اقتصادی و وقوع جنگ حساس است. همچنین وجود بیماری‌ها در کشورهای مجاور نیز می‌تواند کشور ما را نیز تحت تاثیر قرار دهد. بنابراین «دیپلماسی سلامت» از مهم‌ترین بحث‌هایی است که مورد توجه سازمان بهداشت جهانی و ایران قرار گرفته است.

حریرچی در ارتباط با آخرین وضع پرونده مرحوم کیارستمی بیان کرد: اجازه دهید تنها سازمان نظام پزشکی در این زمینه اطلاع‌رسانی کند و امیدواریم هر چه زودتر مرحله دادرسی این پرونده در نظام پزشکی انجام شود و نتیجه آن سریع‌تر به سرانجام برسد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تازه اول کار است

تازه اول کار است

دوستی صاحب‌نظر را جایی دعوت کرده بودند برای جلسه بارش افکار طرح و ایده برای سالگرد شهادت عزیز دل‌مان حاج قاسم سلیمانی.

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

استراتژی مقاومت و ایستادگی در برابر زورگویی‌ های غرب موجب عقب‌نشینی آنها در برابر مقاومت ملت ایران شده است.

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

شنبه گذشته در افغانستان روز ملی سرباز بود. بسیاری از مسؤولان آنجا هم در رثای سربازان حرف‌هایی زدند. در استان‌های مختلف محافل بزرگداشت برایشان برگزار شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر