jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۳۰۸۱۴ ۲۰ مرداد ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

کارشناسان کمیسیون پزشکی قانونی بادستوربازپرس جنایی پایتخت، ماموریت یافتند معمای مرگ مرموز زن سالخورده را حل کنند.

به گزارش جام‌جم،دی ماه سال 93 زن میانسالی با حضور در شعبه هفتم بازپرسی دادسرای امور جنایی تهران از مرگ مشکوک خواهرش خبرداد.

وی به بازپرس پرونده گفت: پس از فوت والدینم، به خانه پدری بازگشتم و همراه دختر و خواهر سالخورده‌ام در طبقه دوم آنجا زندگی می‌کردم. در طبقه اول هم برادرم و خانواده‌اش زندگی می‌کردند. از چند ماه پیش قرارشد خانه کلنگی پدری را تخریب و ساختمان چند طبقه‌ای بنا کنیم. در همین ارتباط برای انجام کارهای اداری، به برادرزاده‌ام حمید وکالت دادیم.

این در حالی بود که مدام میان ما برسر تعداد آپارتمان‌های ساختمان و میزان ارث درگیری وجود داشت. 40 روز پیش حمید به خانه‌ام آمد و با خواهرم برسر وجود تعدادی مبل درحیاط ساختمان، درگیر شدند. برادرزاده‌ام خانه را ترک کردوبعد از دقایقی دوباره بازگشت و این بار پس از جر و بحث، با مشت محکم به صورت خواهرم ضربه‌ای زد که براثر آن، خواهرم تعادلش را ازدست داد و پس از برخورد با دیوار، زمین افتاد. خواهرم را به بیمارستان منتقل کردیم اما او بعد از 40 روز فوت کرد.

همزمان با شکایت این زن، برادرزاده‌اش تحت تعقیب پلیس قرار گرفت و دستگیر شد. او با انتقال به پلیس آگاهی در بازجویی مدعی شد برسر ساختمان با عمه‌هایش دعوا می‌کرده و درگیری داشته اما ضربه‌ای به عمه‌اش نزده که منجر به مرگ او شود بلکه وی به علت تومور مغزی فوت کرده است.

با توجه به اظهارات این مرد، بازپرس جنایی دستور داد علت مرگ او توسط کارشناسان کمیسیون پزشکی قانونی مشخص شود .

چندی بعد کارشناسان پزشکی قانونی اعلام کردند تومور مغزی نقشی در مرگ پیرزن نداشته است. این موضوع روند رسیدگی به پرونده را وارد مرحله جدیدی کرد. با گذشت 20 ماه از این ماجرا، روز سه‌شنبه متهم پرونده برای ادامه تحقیقات به شعبه هفتم بازپرسی نزد بازپرس محمدمهدی مرشدلو منتقل شد. وی در جریان تحقیقات، گفته‌های پیشین خود را تکرار وادعا کرد ضربه‌ای به عمه‌اش نزده که منجر به مرگ وی شود. بازپرس پرونده پس ازثبت گفته‌های متهم، باردیگر دستور تشکیل کمیسیون پزشکی و بررسی علت مرگ پیرزن را صادر کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شمایل دانش و خرد

شمایل دانش و خرد

دانش و دانایی و خرد، بزرگ‌ترین سرمایه یک انسان و یک ملت است. فرهنگ‌ها و تمدن‌ها بر بنیاد این هر سه پدید آمده، بالیده و بارور و بارآور شده‌اند و چشمه هنرها در سایه ایمن دانایی و خرد، جوشیده و جاری گشته و فضای زیست فردی و اجتماعی را در هوایی تازه و اهورایی زنده و شاداب ساخته‌اند.

۱۶ آذر؛ زادروز گفتمان «نه به ذلت»

۱۶ آذر؛ زادروز گفتمان «نه به ذلت»

۱۶ آذر ۱۳۳۲ شهادت دانشجویان دانشگاه تهران در اعتراض به سفر نیکسون به ایران پس از کودتای ۲۸ مرداد، آغاز خط مبارزه 67 ساله‌ای است که امپراتوری پر نخوت و شیطانی آمریکا را به سراشیبی افول کشاند.

خطر تندروی در رفع محدودیت‌ ها

خطر تندروی در رفع محدودیت‌ ها

در کشور ما دور تازه محدودیت‌ های کرونایی از اول آذرماه آغاز شد که این تقریبا مصادف با اعمال محدودیت‌های جدید در اغلب کشورهای درگیر با کرونا و به‌خصوص اروپا بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر