سخنگوی بسیج مردمی عراق در گفت‌‌وگو با فارس خبر داد

حضور سردار «سلیمانی» در عملیات آزادسازی موصل

سخنگوی رسمی بسیج مردمی عراق با تأکید بر نقش بزرگ مستشاران ایرانی در آزادسازی مناطق مختلف عراق از چنگ تروریست‌ها گفت: سردار سلیمانی در عملیات موصل حضور خواهد داشت.
کد خبر: ۹۲۹۲۱۵
حضور سردار «سلیمانی» در عملیات آزادسازی موصل

به گزارش جام جم آنلاین «احمد الاسدی» سخنگوی رسمی نیروهای بسیج مردمی عراق در گفت‌وگو با فارس حضور سردار «سلیمانی» در عملیات آزادسازی موصل را ضروری خواند و گفت: ژنرال سلیمانی بزرگ‌ترین مستشاری است که دولت عراق را در جنگ علیه داعش یاری کرده است.

الاسدی گفت: حاج قاسم سلیمانی در ردیف عالی‌ترین مستشاران نظامی جمهوری اسلامی ایران است که طبق دعوت و موافقت دولت عراق در این کشور حضور دارد.

سخنگوی بسیج مردمی عراق با تاکید بر حضور سردار سلیمانی در عملیات موصل گفت: حضور مستقیم سردار سلیمانی برای ارائه مشاوره‌های لازم در خصوص عملیات آزادسازی مرکز استان نینوا ضروری است و این اقدام طی هماهنگی با دولت عراق ، بسیج مردمی و همه طرف‌های ذیربط انجام می‌شود.

الاسدی تاکید کرد: سردار سلیمانی اگر بر اساس ارزیابی‌های خود و فرمانده کل نیروهای مسلح از واقعیت تحولات میدانی لازم ببیند برای ماموریت مستشاری حضور خواهد یافت.

وی درباره نقش مستشاران ایرانی در عراق گفت: مستشاران ایرانی که طبق درخواست و موافقت دولت عراق در این کشور حضور دارند نقش بزرگی در بیشتر عملیات‌هایی داشته‌اند که بسیج مردمی در آن حضور داشت چون براساس تجربه و توان خود دیدگاه‌های محکم و رایزنی‌های مهمی در اختیار عراقی‌ها قرار دادند.

الاسدی ضمن تایید حضور بسیج مردمی در نبرد آزادسازی موصل گفت: بر اساس تصمیم نخست‌وزیر عراق شرکت بسیج مردمی در آزادسازی نینوا قطعی است بخصوص که اخیراً هم دولت عراق بسیج مردمی را بخش اصلی از نهاد نظامی عراق معرفی کرد، بنابراین سخن گفتن از مشارکت یا عدم مشارکت بسیج مردمی در عملیات موصل بی‌معناست چون بسیج مردمی دیگر یک تشکل اصلی نیروهای مسلح عراق است.

سخنگوی رسمی بسیج مردمی عراق گفت: بسیج مردمی تجربه خوبی در نبرد آزادسازی مناطق متعددی از خاک عراق دارد که حضور آن را در عملیات موصل ضروری می‌کند و معدود نظراتی که رنگ و بوی قومی و مذهبی به عملیات موصل داده و مخالف حضور بسیج مردمی در این عملیات است، ارزشی ندارد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
احمد
-
۱۷:۰۷ - ۱۶ مرداد ۱۳۹۵
۰
۰
اول آزادی و رهایی سرزمین عراق و بعد همدلی و برادری و برابری در بین مسلمانان......از این دوره تاریخی وضعیت عراق عبرت بگیرید نه آمریكا نه انگلیس ونه هیچ كشوراستعماری دیگر دل سوز كشور و مردم عراق نیستند....مردم عراق متحد ویك دل كشورتان را بسازید مردم و دولت ایران اسلامی پشتیبان و در كنار شماست
راویان زینبی (س)

واکاوی نقش زنان در انتقال فرهنگ عاشورا در گفت‌وگو با یک پژوهشگر مسائل دینی

راویان زینبی (س)

نیازمندی ها