در این فتو کلیپ شاهد تصاویریمراسم زیبا و باشکوه افتتاحیه المپیک ریو ‎ 2016که رسما با حضور ورزشکاران و سران کشورهای مختلف جهان آغاز شد خواهید بود.
کد خبر: ۹۲۹۱۳۹
مراسم زیبا و باشکوه افتتاحیه المپیک ریو ‎ 2016 + فتو کلیپ

به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از فرادید، مراسم افتتاحیه سی و یکمین دوره بازی های المپیک از ساعت 20 به وقت ریو و ساعت 3:30 دقیقه بامداد به وقت ایران آغاز شد. این مراسم در ورزشگاه 85 هزارنفری ماراکانا در شهر ریو برگزار می‌شود.

بیش از 10 هزار ورزشکار از 206 کشور جهان در این بازی‌ها حاضر هستند و در طول برگزاری این رویداد بزرگ به رقابت با حریفان می‌پردازند. مراسم افتتاحیه این رقابت‌ها با شمارش معکوس تماشاگران و نمایش گروه هنری آغاز شد. سرود ملی کشور برزیل نیز به صورت زنده در ورزشگاه اجرا شد و پرچم این کشور به اهتزاز در آمد.

یکی از نمایش‌های این مراسم "چگونگی پیدایش زمین" و هم‌چنین"تشکیل قبایل" در برزیل بود. یکی از بزرگترین جنگل‌های جهان یعنی آمازون در کشور برزیل قرار دارد و به همین دلیل رنگ سبز در مراسم افتتاحیه زیاد به چشم می‌خورد و حتی در نماد بازی‌ها نیز وجود دارد.

نمایش تغییرات زمین و پایین آمدن سطح دریا جزو نمایش‌های رقص نور مراسم بود. موضوعی که حتی قبل از آغاز المپیک هم مورد توجه قرار گرفت و شعار مراسم افتتاحیه انتخاب شد"محیط زیست" بود.

-

منبع عکس: مهر و فرادید

تولید چند رسانه‌ای - جام‌جم آنلاین

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها