jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۹۲۸۰۸۹   ۱۲ مرداد ۱۳۹۵  |  ۲۲:۴۷

رئیس جمهوری آمریکا در اظهارات اخیر خود، ضمن محکوم کردن ترامپ به بی کفایتی برای سمت ریاست جمهوری آمریکا، از جمهوریخواهان خواست تا وی را محکوم کنند.

اوباما: ترامپ شایسته ریاست جمهوری نیست

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از مهر، «باراک اوباما»، رئیس جمهوری آمریکا در سخنان اخیر خود علیه «دونالد ترامپ»، ضمن ناشایست خواندن وی برای در دست گرفتن منصب ریاست جمهوری آمریکا، از جمهوریخواهان خواست تا وی را محکوم کنند.

«اوباما» در کنفرانس خبری امروز خود در کاخ سفید گفت: من فکر می کنم که نامزد جمهوریخواهان، شایسته رسیدن به ریاست جمهوری نیست.

وی افزود: این نکته که وی (ترامپ) به یک خانواده نامدار حمله (لفظی) می کند .... (یا اینکه) ظاهرا حتی هیچ اطلاعات ابتدایی هم در مورد مسائل مربوط به بحران اروپا، خاورمیانه و آسیا ندارد به این معناست که وی متاسفانه برای در دست گرفتن این سمت آمادگی ندارد.

اوباما همچنین با اشاره به شکایت ها و نارضایتی اعضای حزب دمکرات از «دونالد ترامپ» گفت: (پس) این تنها عقیده من نیست.

به نظر می رسد منظور «اوباما» از حمله لفظی «دونالد ترامپ» به خانواده نامدار، به ماجرای اهانت نامزد جمهوریخواهان به خانواده پاکستانی و مسلمان «خان» باشد که مورد انتقاد گسترده مقام های سیاسی آمریکا از هر دو حزب دمکرات و جمهوریخواه قرار گرفت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
صلح میان اشباح

صلح میان اشباح

ماه‌ها پیشتر وقتی نمایندگان دولت کابل و سران طالبان در دوحه گرد هم آمدند تا پس از توافق واشنگتن با طالبان، طرح صلحی را دراندازند، در همین ستون نوشتم که این گفتگوها با وجود سروصدای بلند رسانه‌ های آن حاصلی نخواهد داشت.

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

طی روزهای اخیر، جوبایدن بخشی از توان دولت خود را بر روی «مقابله با قوانین حمل سلاح » در آمریکا متمرکز کرده و از عزم و اراده خود و همراهانش برای کاهش خشونت‌ های عمومی در ایالات متحده سخن گفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر