jamejamnashriyat
کد خبر: ۹۲۷۱۴۷   ۱۱ مرداد ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

جای خوشحالی است اگر در آشپزخانه، محل کار یا خوابگاه از ماکرو ویو استفاده نمی‌کنید. متاسفانه این وسیله، ابزار تهیه غذا در بسیاری از آشپزخانه‌هاست.

کارشناسان می‌گویند: مایکروویوها باعث تابش ریزموج‌هایی می‌شود که بر مولکول‌های مواد غذایی تاثیر می‌گذارد. انرژی این موج‌ها باعث می‌شود قطبیت مولکول‌ها میلیون‌ها بار در ثانیه از مثبت به منفی تغییر کند. این تحریکات شدید بر غذا تاثیر می‌گذارد و باعث دگرریختی آن یا به اصطلاح علمی ایزومریسم ساختاری غذا می‌شود. به گفته کارشناسان یک مایکرو ویو، ساختار مولکولی غذا را تغییر می‌دهد و بسته‌بندی این غذا، آن را مسموم می‌کند. این تازه بخشی از زیان‌هایی است که به شما وارد می‌شود. به زیان‌هایی فکر کنید که بیرون از مایکرو ویو و تا فاصله سه چهار متری از آن ارگانیگ فرد را تهدید می‌کنند. مواد فلزی می‌توانند بر اثر این امواج منبسط شوند. مایکروویو شما دری دارد که ایمن به نظر می‌رسد، اما واقعیت این نیست. میزان نیرو و انرژی‌ای که پشت این در جریان دارد بر دندان‌های پر شده با جیوه، ایمپلنت‌های تیتانیوم و نیز بر دستگاه تنظیم ضربان قلب، اگر در بدن شما کاشته شده باشد، تاثیر می‌گذارد؛ بویژه اگر در آن دور و بر منتظر شنیدن زنگ پایان زمان پخت باشید.

پس از دندانپزشک‌تان بخواهید به جای پرکردن دندان‌هایتان با جیوه یا آمالگام، از مواد زیست سازگارکه گزینه‌های امن‌تری هستند، استفاده کند. گام بعدی این است که مایکرو ویوتان را کنار بگذارید و آن را به آرامی گرم کنید.

منبع: glitch.news

چرا ساعت خواب کودکان بسیار مهم است؟

تحقیقات نشان می‌دهد کودکانی که شب‌ها تا دیروقت بیدار می‌مانند، به احتمال زیاد در بزرگسالی دچار اختلالاتی نظیر افسردگی و اضطراب می‌شوند.

معمولا شب‌ها، زود به رختخواب فرستادن کودکان کارسختی است و بچه‌ها اغلب تمایل دارند قانون زود خوابیدن را نقض کنند. اما محققان می‌گویند کم‌شدن ساعت‌های خواب کودکان، تاثیرات مهم و بالقوه مخربی بر زندگی آینده آنها به جای می‌گذارد.

به گفته محققان دانشگاه هوستون کودکانی که خواب ناکافی دارند یا از اختلال خواب رنج می‌برند، احتمال بیشتری دارد که در آینده به اضطراب، افسردگی و دیگر انواع مشکلات روانی دچار شوند. این محققان هشدار می‌دهند: کمبود خواب می‌تواند در کودکان احساسات منفی ایجاد کرده و در تجربیات مثبت آنها انحراف ایجاد کند. به عنوان مثال، کودکان پس از دوشب خواب ناکافی از امور مثبت، لذت کمتری می‌برند و واکنش آنها نسبت به این امور کاهش می‌یابد. کمبود خواب همچنین باعث می‌شود کودکان جزئیات کمتری از تجربیات خوشایند خود به یاد آورده و از اوقات شاد خود لذت کمتری ببرند. این درحالی است که این علائم در کودکانی که خواب کافی دارند کمتر دیده می‌شود. کمبود خواب بر ذهن در حال رشد کودکان تاثیر می‌گذارد و آنها در بلند‌مدت، ذخیره کافی از خاطرات مثبت در اختیار نخواهند داشت. محققان می‌گویند خواب و تکامل احساسات، ارتباطی ناگسستنی با یکدیگر دارند و داشتن خواب سالم برای سلامت روانی کودکان ضروری است. والدین باید در کنار تغذیه، پاکیزگی دهان و فعالیت فیزیکی، خواب را نیز یک جزء ضروری از سلامت کلی کودکان‌شان در نظر بگیرند.

منبع: Daily mail

مترجم: یاسمین مشرف

جام‌جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

دومین سفر خارجی رئیس‌جمهور همچون نخستین سفر برای حضور در اجلاسی بین‌المللی است که در یکی از کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود؛ اجلاس سران سازمان اکو در عشق‌آباد ترکمنستان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها