jamejamnashriyat
کد خبر: ۹۲۶۹۲۰   ۱۰ مرداد ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

کودک شش ساله که با انگیزه اخاذی یک میلیاردی در خاش ربوده شده بود، پس از پنج ماه با تلاش سربازان گمنام امام زمان(عج) آزاد شد.

ساعت یک و 45 دقیقه بامداد جمعه، خودرو وارد محوطه ستاد خبری شد. صدای تپیدن قلب پدر و مادر و خواهران علی شنیده می‌شد، علی دست در دست یکی از سربازان گمنام از خودرو پیاده شد. هاج و واج به اطراف نگاه می‌کرد. با دیدن پدر و مادرش یکباره بغضش ترکید و صدای گریه اعضای خانواده، اشک افراد حاضر در محل را نیز درآورد.

عوض سرگزی، پدر علی شش ساله در این باره به ایرنا گفت: پسرم 18 اسفند 94 ساعت 11 و 45 دقیقه هنگامی که همراه خواهرش در حال بازگشت از مهد کودک به خانه بودند، توسط افراد ناشناسی ربوده شد. کارمند کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان خاش هستم. سه ماه هیچ خبری از علی نداشتیم؛ سه ماهی که هر لحظه آن چون سالی سیاه بر ما گذشت، تا این که یک نفر ناشناس با یکی از همکارانم تماس گرفته و گفته بود فرزندم را ربوده‌اند. با این که یک کارمند ساده هستم و با حقوق کارمندی زندگی را سپری می‌کنیم، اشرار از ما یک میلیارد تومان می‌خواستند و هر بار از راه‌های مختلف تهدید می‌کردند که اگر مبلغ درخواستی را پرداخت نکنیم،گوش علی را بریده و برایمان می‌فرستند. وی افزود: آنها وقتی متوجه شدند وضع مالی ما خوب نیست، مبلغ را به 700 میلیون و در نهایت به 500 میلیون تومان کاهش دادند. یک بار کلیپ کوتاهی از طریق واتساپ برایم ارسال کردند که در آن فیلم کوتاه علی می‌گفت «بابا یک گوشم را بریده‌اند اگر پول ندهید گوش دیگرم را هم می‌برند.»

پدر و مادر علی با تقدیر از تلاش سربازان گمنام امام زمان(عج) گفتند: آزادی و سلامت فرزندمان را مدیون تلاش‌های سربازان گمنام امام زمان(عج) و همکاری ماموران آگاهی هستیم. علی شش ساله نیز گفت: اشرار مرا در کوه‌ها نگه داشته و خیلی اذیت می‌کردند و کتک می‌زدند. یک بار سیخ داغ را نزدیک گوشم گرفتند و گفتند می‌خواهیم گوشت را سوراخ کنیم، خیلی ترسیده بودم، گریه می‌کردم اما بازهم آزارم می‌دادند. معاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان درباره این پرونده گفت: با اشراف اطلاعاتی و تلاش شبانه‌روزی سربازان گمنام امام زمان(عج) و همکاری خوب مردم، این کودک بی‌گناه پس از پنج ماه اسارت بدون پرداخت هیچ گونه وجهی آزاد شد و به آغوش خانواده‌اش بازگشت. وی با بیان این که عاملان این گروگانگیری گرچه به آن سوی مرز گریخته‌اند اما باید بدانند که نیروهای امنیتی و انتظامی استان قاطعانه درصدد دستگیری آنان هستند و هیچ گاه از مرتکبان این قبیل اقدامات ضد امنیتی گذشت نخواهند کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حضور هوشمندانه مردم در انتخابات

حضور هوشمندانه مردم در انتخابات

جمهوری اسلامی ایران دارای یک نظام مردم‌سالار دینی است و محصول انقلاب اسلامی ایجاد بزرگ‌ترین نظام دموکراتیک بر‌مبنای تفکر اسلامی در سطح دنیاست.

شعار زدگی در بهداشت و درمان

شعار زدگی در بهداشت و درمان

دیروز رئیس‌جمهوری گفت کارنامه هشت سال فعالیت دولت در زمینه بهداشت و درمان از زمان هخامنشیان تاکنون بی‌نظیر بوده است.

مشارکت مبنای اقتدار کشور

مشارکت مبنای اقتدار کشور

یک: انتخابات ۲۸خرداد از طرفی فریضه شرعی، ملی و حق قانونی آحاد ملت و از طرفی خروش عمومی و مصونیت بخش مردم بصیر ایران اسلامی در برابر دسیسه دشمنان است و از سوی دیگر مایه حفظ اعتبار نظام، تحکیم هرچه بیشتر آرمان‌های اصیل نظام اسلامی و منشأ خیرات و برکات ملموس در کشور است.

گفتگو

بیشتر
معروف، بزرگتر ماست

صابر کاظمی، ملی‌پوش والیبال در گفت‌وگو با جام‌جم: آرزوی هر بازیکنی هست که شاگرد آلکنو باشد

معروف، بزرگتر ماست

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر