خطیب موقت نماز جمعه گفت: کسانی که برخلاف چارچوب های قانونی از بیت المال برداشت کرده ا‌ند باید محاکمه و مجازات شوند و این نوع تعرض به بیت المال درخور کسانی که مردم به آنها رأی داده اند تا امانتدار باشند، نیست.
کد خبر: ۹۲۶۶۶۴
حقوق های نجومی احساسات مردم را جریحه دار کرد

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری صداوسیما، حجت الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی در خطبه دوم نمازجمعه این هفته تهران به مسئله حقوق های نجومی اشاره کرد و افزود: این موضوع دل ها و احساسات مردم را جریه دار کرد.

وی گفت:‌ ما ادعای حکومت علوی داریم و حضرت علی (ع) در مورد قبول کردن فلسفه ولایت می فرماید «خدا از آگاهان جامعه و نخبگان پیمان گرفته است که تماشاگر و بی تفاوت نباشند».

خطیب نمازجمعه امروز تهران اظهار داشت: مردم همچنان چشم به راه هستند تا ببینند مسئولان در مورد پرداخت های نجومی چه می کنند.

وی تاکید کرد: آنچه که توقع بجای مردم است و عدل اقتضاء می کند این است اگر کسانی برخلاف چارچوب های قانونی از بیت المال برداشت کردند باید محاکمه و مجازات شوند و اگر کسی با رعایت چارچوب های قانونی خلاف انصاف عمل کرده است باید پول ها را برگرداند.

صدیقی در ادامه گفت: جوانان در مسئله ازدواج و اشتغال در مانده اند و در چنین فضایی درست نیست چنین پول هایی از بیت المال برداشت شود.

وی تاکید کرد: توقع ما از مسئولین در تمام رده ها این است که فرمایشات مقام معظم رهبری را جدی بگیرند و مردم را هر چه سریعتر از این انتظار بیرون بیاورند.

خطیب جمعه تهران در بخش دیگری از سخنان خود به مسئله بحرین اشاره کرد و گفت: اقدامات دولت بحرین ادامه ظلم و ستم و استبداد و شکنجه مردم است.

حجت الاسلام صدیقی افزود: به مردم بحرین تعرض ، مساجد و حسینیه های آنان تخریب می شود و اخیراً رهبر معنوی آن کشور یعنی آیت الله شیخ عیسی قاسم را برخلاف قوانین بین المللی و اسلامی سلب تابعیت کرده اند و بنای محاکمه ایشان را دارند.

وی گفت: دولت بحرین بداند محاکمه آیت الله شیخ عیسی قاسم، سبب افزایش خشم مردم بحرین می شود و حاکمان بحرین با این حرکت گور خودشان را خواهند کَند و اگر این مسیر ادامه پیدا کند حکومت بحرین در امان نخواهد ماند.

حجت الاسلام صدیقی در بخش دیگری از سخنان خود حمله وحشیانه سعودی ها در روستایی در استان تعز یمن را محکوم کرد و افزود: آیا سعودی ها با چنین اقدامی ادعای مسلمانی و خادم الحرمینی را دارند؟

وی همچنین به کشتار حدود 80 انسان بی گناه در افغانستان اشاره کرد و گفت: طالبان مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته لذا باید مسئولان افغانستان و نظام بین المللی اعلام کنند عاملان این جنایت چه کسی یا چه کسانی بوده است، به خصوص مواردی بدست آمده که نشان می دهد انها در حکومت وجود دارد.

خطیب نماز جمعه تهران تاکید کرد: بار دیگر بی عُرضگی سازمان های به اصطلاح حقوق بشر و سازمان های بین المللی در جریان یمن ، افغانستان و هر جایی که مظلوم کشی است اثبات شد و این سازمان ها هیچ عرضه ای ندارند.

صدیقی در بخش دیگری از سخنان خود به مسئله ولنگاری فرهنگی اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب سال ها پیش و در مقاطع مختلف با بیانات حکیمانه بیدار باش داده اند.

وی اظهار داشت: بیش از صد شبکه ماهواره ای به زبان فارسی به اخلاقیات ما می تازند و شبکه های مجازی هر لحظه به عنوان سیل بنیان کن در می آید و حدود و ثغور شرعی را در هم می شکند.

صدیقی تاکید کرد: فیلم هایی که در سینماها وجود دارد گاهی کنترل شده نیست و کتاب ها و مقاله هایی که نوشته می شود ارزیابی دقیقی از آنها به عمل نمی آید.

وی در بخش ابتدایی خطبه دوم ضمن تسلیت شهادت حضرت امام جعفر صادق (ع) گفت: قبر آن امام همام در میان وهابی ها مورد اهانت قرار گرفته است.

خطیب جمعه امروز همچنین با اشاره به سالروز رحلت آیت الله مشکینی افزود: به فرموده رهبر معظم انقلاب ایشان شخصیتی بی بدیل بودند.


خطبه نخست نماز جمعه تهران

حجت الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی به آیه مالک یوم الدین و تفسیر آن اشاره کرد و افزود: بر اساس این آیه شریفه مالکیت یکی از معانی ربوبیت خداست و تربیت و پرورش متناسب به وضع موجودات از ویژه گی های مالکیت خداوند بشمار می آید.

امام جمعه موقت تهران با دعوت نمازگزاران به تقوی الهی، توجه به عدالت را بسیار مهم توصیف کرد و گفت: همه مومنان باید عادل باشند چرا که عدالت زمینه ساز توازن و آرامش است.

وی با استناد به همین آیه شریفه، خداوند را که مالک همه مخلوقات است اختیاردار تام آنها دانست و تاکید کرد: هرچند مالکیت به انسان اختیار می دهد اما آزادی انسان موقتی است و همه در اختیار خداوند است و اوست که با همین آزادی ، انسان را امتحان می کند.

حجت الاسلام صدیقی گفت: آزادی انسان نباید به او جرات گناه کردن بدهد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
بهروزرجبی
-
۱۷:۳۸ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۸
۰
۰
سلام.حاج آقا پس ازقراردادهای فوق نجومی درورزش بخصوص فوتبالی هاخبر ندارید. حالا چه خبرهای دیگری در راه است الله اعلم.شایددرباره پشت پرده قاچاق كالاویا علت واقعی گرانی میوه وامثالهم .خداوندلطف خودراازملت نجیب ایران دریغ نفرماید.التماس دعا

نیازمندی ها