jamejamonline
سیاسی سیاست خارجی کد خبر: ۹۲۱۹۳۰ ۲۵ تير ۱۳۹۵  |  ۱۴:۵۶

«جک لو» وزیر خزانه داری آمریکا با انتشار بیانیه ای به مناسبت سالگرد برجام، ادعاهای واهی آمریکا درباره برنامه موشکی ایران و تروریسم را تکرار کرد و گفت: 'ما به طور کامل آگاهیم که برجام نگرانی های غیر هسته ای از جمله حمایت ایران از تروریسم و برنامه موشکی بالستیک را برطرف نکرده و چنین بنایی نیز نداشته است.ما در آینده از دیگر ابزارها از جمله تحریم ها برای مواجهه با چنین رفتاری استفاده خواهیم کرد.

علیه برنامه موشکی ایران از ابزار تحریم استفاده خواهیم کرد

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایرنا، لو در این بیانیه که در پایگاه اینترنتی وزارت خزانه داری آمریکا منتشر شد، ضمن تکرار اتهام ها و ادعاهای پیشین در مورد تاثیر تحریم ها نوشت: 'برجام که سال گذشته در چنین روزی به تصویب رسید موفقیت بزرگ جهانی بود که نشان داد دیپلماسی فشرده می تواند جهانی امن تر را فراهم سازد.'

وی افزود: 'ما ضمن عمل به تعهدات خود در توافق، تحریم های هسته ای را که در برجام قید شده برداشته و پس از مجاز شدن مراوده با ایران، بخش های دولتی و خصوصی شرکایمان را به موقع راهنمایی کردیم. ایران نیز از این توافق بهره اقتصادی برده، فروش نفت خود را به شدت افزایش داده و بیش از 300 حساب بانکی در بانک های خارجی افتتاح کرده است. ایران در حال مذاکره بر سر میلیاردها دلار خط اعتباری جدید بوده و سرمایه گذاری مستقیم خارجی جدید در آن کشور سه میلیارد افزایش یافته است.'

وزیر خزانه داری آمریکا اظهار داشت: ما در هفته ها و ماههای آتی آماده همکاری با شرکای بین المللی خود در زمینه اجرای برجام هستیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

مشغول صاحب‌خانه باش

مشغول صاحب‌خانه باش

آنهایی که دوم اسفند سال گذشته با همه ناامیدی‌ها و گلایه‌ها پای صندوق رای آمدند و چهره‌های جدیدی را به مجلس فرستادند، همه امید و خواسته شان این بود - و هنوز هم هست- که منتخبان جدید تشنه خدمت باشند،نه شیفته رانت خرید و فروش دلار و سکه و پوشک! آنها همچنین می‌خواستند نماینده‌های جدید نه‌تنها کاسب بازار خودرو نباشند، بلکه به جای دعوا بر سر رفتن یا نرفتن زنان به استادیوم و اصلاح دقیقه90 قانون انتخابات و گرفتار شدن در ترافیک طرح های سیاسی، فکر سفره هایی باشند که هر روز کوچک‌تر می‌شوند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر