معاون سابق بانک مرکزی نحوه برخورد با مدیران عامل بانک‌ها در جریان فیش های حقوقی را اتفاق خوبی ندانست و گفت که شک نکنید در بخش‌هایی مانند صنعت و کشاورزی وضع به مراتب بدتر از بانک‌ها است.
کد خبر: ۹۲۱۱۶۰
وضع فیش‌های حقوقی در صنعت و کشاورزی بدتر از بانکهاست

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا،حمید تهرانفر که چندی پیش حوزه نظارت بانک مرکزی را واگذار کرد در رابطه با جریان اخیر مبنی بر برکناری مدیران عامل 4 بانک به دلیل بالا بودن فیش های حقوقی در حاشیه نمایشگاه بورس،بانک و بیمه به ایسنا توضیحاتی ارائه کرد.

وی با اعتقاد به اینکه برکناری چند مدیر عامل بانک اصلا اتفاق خوبی نبوده و می توانست برخورد ها به نحوه دیگری انجام شود، اظهار کرد: اینکه بخواهیم برای گذاشتن مرهم بر زخم ایجاد شده در اذهان عمومی، چند مدیر عامل بانک را با دلیل و بی دلیل برکنار کرده و یا موجب بی آبرویی برخی مدیران قدیمی بانک‌ها شویم اصلا صلاح نیست و نمی‌تواند اتفاق مثبتی برای شبکه بانکی باشد.

وی با بیان اینکه اگر هم حقوق مدیران زیاد بوده به این معنا نیست که خودشان به شخصه دستور افزایش حقوق را داده باشند گفت: به هر حال این بستری است که از گذشته در بانک‌ها وجود داشته و این امکان را فراهم کرده که چنین حقوق هایی به مدیران تعلق گیرد. به طور حتم مدیران عامل قبلی چنین حقوق‌هایی را دریافت کرده‌اند و اگر اتفاق اخیر نمی‌افتاد مدیران بعدی هم همین حقوق ها را می‌گرفتند. بنابراین اگر اشکالی هم در حقوق مدیران وجود دارد، نباید یک مدیر این گونه تحت الشعاع قرار گیرد.

وی که معتقد است ریشه حقوق های بالا به برخی ایرادات در قانون مدیریت خدمات کشوری و یا همچنین برخی مصوبات هیئت وزیران بر می گردد. گفت: در این حالت اگر قرار باشد برای فیش های حقوقی کسی را تنبیه کنند باید مجموعه بزرگی مورد بازخواست قرار گیرند نه اینکه فقط مدیران عامل بانک‌ها و اعضای هیئت مدیره را در مسیری قرار داد که جامعه تصور کند با برکناری آنها همه چیز درست شده است.

وی همچنین معتقد است که ارقام بالا در فیش های حقوقی خاص مدیران عامل بانک‌ها نیست به طوری که تاکید دارد اگر به بخش‌های دیگر وارد شویم حتما فیش‌های حقوقی بالای حتی بیشتر از مدیران عامل بانک ها نیز آشکار خواهد شد.

تهرانفر گفت که شک ندارم اگر به صنعت و یا کشاورزی وارد شویم به مراتب وضعیت بدتر است و مدیران در همین سطح و یا بالاتر حقوق دریافت می کنند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۲
علی تهرانی
-
۱۶:۵۶ - ۲۲ تير ۱۳۹۵
۰
۰
باسلام:بنظر من وقتی نمیتوان جلوی فیشهای حقوقی نجومی را گرفت باید حقوق همه رابالا برد.تا همه ازاین امكانات بهره مند شوند وثروت به خوبی تقسیم گردد.بزبان ساده در یك خانواده وقتی به فرزندان نگاه متفاوتی باشد وپدر خانواده امكاناتی بیشتر به یك فرزند بدهد فرزندان دیگر نیز دچار حقارت شده وپدیده عقده ایجاد گردیده وآن فرزندان محروم دست به اعمالی خواهد زد كه شاید مورد پسند مانباشد.ما از این دست تجربیات درطول تاریخ داشته ایم.مطمئن باشید این قصه سردراز دارد.
ناصر
-
۱۷:۱۹ - ۲۲ تير ۱۳۹۵
۰
۰
در یافت تسهیلاتی مثل وام 300 میلیونی یك درصد هم مربوط به ایراد در قانون خدمات كشوری می شود؟ نه برادر سوء استفاده از موقعیت شغلی شده...

راویان زینبی (س)

واکاوی نقش زنان در انتقال فرهنگ عاشورا در گفت‌وگو با یک پژوهشگر مسائل دینی

راویان زینبی (س)

نیازمندی ها