jamejamonline
ورزشی کد خبر: ۹۲۱۰۵۹ ۲۲ تير ۱۳۹۵  |  ۰۹:۳۷

این عجیب ترین مرگی است که تا به حال در دنیای ورزش ثبت شده.

عجیب ترین اتفاق تاریخ ورزش/ وقتی یک جسد قهرمان شد! +عکس

به گزارش جام جم آنلاین ، تصور کنید آرزوی قهرمانی با مرگ توام شود.

فرانک هایس سوارکاری بود که در سال 1923 یعنی حدود 93 سال پیش به عنوان یک سوارکار حرفه ای فعالیت می کرد. در نهایت او در 35 سالگی تصمیم گرفت برای نخستین بار در رقابت های سوارکاری شرکت کند. او برای نخستین بار در عمر حرفه ای خود در رقابت هایی که در پارک بلمونت در نیویورک برگزار شد شرکت کرد و به مقام نخست رسید.

اما شگفت آور اینکه وقتی از خط پایان عبور کرد و صاحب اصلی اسب به طرف او رفت متوجه شد که هایس حرکتی نمی کند و اصلا نفس نمی کشد. به سرعت مشخص شد که او به همان حالت نشسته بر روی اسب جان سپرده. علت مرگ این سوارکار 35 ساله بعدا ایست قلبی اعلام شد. او در اواسط مسابقه دچار این عارضه شد اما با وجود اینکه جانش را از دست داده بود تا پایان مسابقه به همان حالت روی اسب باقی ماند.

فرانک هایس نخستین ورزشکاری در طول تاریخ است که پس از مرگش عنوان قهرمانی یک مسابقه را به دست می آورد.

او در نخستین مسابقه خود که متاسفانه با مرگش هم همراه بود نخستین و البته آخرین مقام قهرمانی خود را هم به دست آورد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
صندلی ریاست به این 7 نفر نمی رسد

صندلی ریاست به این 7 نفر نمی رسد

کشوری که فوتبالش اساطیری همانند علی دایی و احمدرضا عابدزاده دارد چرا فردی دیگری را باید به عنوان رییس فدراسیون خود ببیند؟ حالا که برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال مهم ترین رویداد سال جاری به شمار می رود پاسخ به این سوال بسیار مهم است.

اسطوره نشد، اسطوره نیست

اسطوره نشد، اسطوره نیست

یکی از جذاب ترین فوتبالیست های تاریخ 45 ساله شد، فوتبالیستی که در دوران اوج خود حتی از فوق ستاره های گران قیمت دنیای فوتبال بیشتر محبوبیت داشت. امروز بکام در 45 سالگی هنوز محبوب است، محبوب و البته جذاب.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر