jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۹۲۱۰۵۲   ۲۲ تير ۱۳۹۵  |  ۰۹:۲۷

دادگاه بین المللی لاهه دستور منع تعقیب شهید مصطفی بدرالدین از فرماندهان نظامی حزب الله لبنان را که بعنوان یکی از متهمان ترور رفیق حریری مطرح بود؛ صادر کرد.

دادگاه لاهه قرار منع تعقیب فرمانده شهید حزب الله را صادر کرد

ایرنا نوشت: دادگاه بازنگری ویژه لبنان دوشنبه اعلام کرد پس از اطمینان از کشته شدن این فرد، روند پیگیری قضایی این فرمانده حزب الله را که به دست داشتن در قتل رفیق حریری متهم شده بود، متوقف کرده است.

بخش استیناف این دادگاه طی بیانیه ای اعلام کرد قضات دادگاه براساس شواهد بسیار موکد از مرگ این فرد اطمینان حاصل کرده اند.

براساس این گزارش، این دادگاه ماه گذشته میلادی تصمیم به ادامه محاکمه بدرالدین تا هنگام دستیابی به اطلاعات بیشتر از جانب مقامات لبنانی در زمینه مرگ این فرمانده نظامی حزب الله گرفته بود.

حزب الله در ماه می گذشته اعلام کرد که بدرالدین در محلی در نزدیکی فرودگاه دمشق کشته شده است.

حریری درجریان انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در مسیر کاروان همراهش کشته شد.این انفجار همچنین منجر به کشته شدن ۲۲تن دیگر شد.

سید مصطفی بدرالدین فرمانده کل شاخه نظامی حزب الله در حمله هوایی بمب افکن های رژیم صهیونیستی به محل اقامت وی 24 اردیبهشت امسال در نزدیکی فرودگاه نظامی دمشق سوریه به شهادت رسید.

در جریان این حمله هوایی گروهی از همراهان وی به شهادت رسیدند.

سید مصطفی بدرالدین، متولد سال 1961 میلادی معروف به «الیاس صعب» اهل منطقه الغبیری و جانشین سردار شهید «عماد مغنیه» بوده است.

وی سابقه و تاریخ گسترده ای در حزب الله و جایگاه ویژه ای در عملیات مقاومت داشته است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

اعلام آتش‌ بس از سوی کابینه نتانیاهو، آن هم پس از 11روز کودک‌کشی و بمباران همه نقاط فلسطین توسط رژیم‌صهیونیستی، پیروزی بزرگی برای فلسطینیان محسوب می‌شود.

نان در خون مردم زدن

نان در خون مردم زدن

«این که آنها آتش‌ بس یکطرفه اعلام کنند و تجاوزها و کشتارهایشان متوقف شود، خوب بوده اما کافی نیست. مساله اصلی قدس است.»

آسمان ابری کابل

آسمان ابری کابل

یک: «ما هزاره‌ها را پنجاه‌پنجاه و صدتاصدتا می‌کشیم و چنان مرموز هم می‌کشیم که این‌ها نمی‌دانند از کجا زده شدند.» اینها را عبدالمنان نیازی گفته است، پس از آنکه مذهب هزاره‌ها، یعنی تشیع را «دروغین» خواند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر