فرمانده انتظامی خراسان شمالی

دستگیری ۱۶۲ سارق کابل در خراسان شمالی

سارق کابل های برق که 18 ماه پیش با پرتاب چاقو به جمجمه جوانی 22 ساله او را به قتل رسانده بود، خبر داد.
کد خبر: ۹۱۶۳۶۶
سارق کابل های برق قاتل از آب درآمد

به گزارش جام جم آنلاین، در ساعت 22 یازدهم دی ماه سال 93 از طریق تماس پرسنل اورژانس بیمارستان پیامبران با مرکز فوریت های پلیسی 110 وقوع یک فقره جنایت به کلانتری 138 جنت آباد اعلام شد که با حضور مأموران کلانتری 138 در بیمارستان و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد جوانی 22 ساله در حالی که به همراه دختری جوان در پارک تندرستی2 حضور داشته ، با فردی ناشناس درگیر و توسط این شخص مورد اصابت ضربه چاقو قرار گرفته و ضارب با رها کردن چاقو در جمجمه مقتول از پارک متواری شده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمـد و به دستور بازپرس شعبه ششم دادسرای ناحیه 27 تهران ، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و دختر جوان همراه مقتول با از حضور در اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ ، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : در ساعت 18 روز حادثه به همراه مهدی در آلاچیق نشسته بودیم که ناگهان مهدی متوجه شد جوانی مدتی است ایستاده و پنهانی به ما نگاه می کند، او در حالیکه از این موضوع بسیار ناراحت شده بود به سراغ آن جوان ناشناس رفت تا او را از آلاچیق دور کند که ناگهان با یکدیگر درگیر شدند و در همین زمان ناگهان آن جوان مزاحم با چاقوی همراه خود ضربه ای را به سمت مهدی پرتاب کرد و شدت ضربه طوری بود که چاقو در جمجمه مهدی گیر کرد. پس از این اتفاق فرد ناشناس به سرعت از محل متواری شد و من هم با دیدن این صحنه ، از افراد حاضر در پارک درخواست کمک کردم و مهدی را به بیمارستان رساندیم اما او فوت کرد.

تحقیقات در خصوص شناسایی متهم پرونده در حالی در دستور کار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت که هیچگونه اطلاعاتی در خصوص هویت قاتل وجود نداشت.
پس از گذشت بیش از یک سال از زمان وقوع جنایت، اطلاعیه‌ای از سوی دادگاه عمومی بخش زایان از توابع استان اراک برای اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارسال شد مبنی بر اینکه یکی از مجرمان به نام "مهرداد . ر" 30 ساله معروف به مهرداد جمشیدی که به اتهام سرقت تأسیسات عمومی در تاریخ دهم اردیبهشت ماه امسال دستگیر و روانه زندان شهرستان اراک شده ، در اعترافاتش گفته که سال 93 در پارکی واقع در محدوده غرب تهران و طی یک درگیری شخصی را با چاقو مجروح کرده و هیچ اطلاعی از زنده بودن این شخص ندارد.

با توجه به اطلاعات به دست آمده در خصوص زندانیِ زندان شهرستان اراک و سوابق موجود از جنایت پارک تندرستی 2 و احتمال ارتکاب جنایت توسط این شخص ، کارآگاهان اداره دهم با اخذ نیابت قضایی به شهرستان اراک اعزام و مهرداد . ر را برای انجام تحقیقات به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند.

با انتقال متهم به اداره دهم ، مواجه حضوری میان متهم و تنها شاهد صحنه جنایت، متهم توسط شاهد صحنه جنایت مورد شناسایی قرار گرفت و این فرد لامکان بوده و تا زمان دستگیری اعتیاد شدیدی به مصرف شیشه داشته ، در خصوص شب جنایت به کارآگاهان گفت : در پارک در حال پرسه زنی بودم که متوجه حضور دختر و پسری جوان در داخل یکی از آلاچیق های پارک شدم ؛ مدتی در حال تماشا کردن آنها بودم که مقتول متوجه حضور من در نزدیکی آلاچیق شد و به سراغ من آمد تا مرا از آنجا دور کند، در آن زمان شیشه مصرف کرده بودم که با اعتراض مقتول به شدت عصبانی شده و با چاقویی که از آن برای سرقت کابل های برق استفاده می‌کردم ، ضربه ای را به سمت مقتول پرتاب کردم ؛ چاقو وارد سر وی شد و من نیز با رها کردن چاقو از داخل پارک متواری شدم.

بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی پایتخت؛ سرهنگ کارآگاه حمید مکرم ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : در ادامه تحقیقات ، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که متهم طی یک سال گذشته، با مسافرت به بیشتر شهرها اقدام به سرقت تأسیسات عمومی کرده و نهایتا در اردیبهشت ماه امسال دستگیر و روانه زندان شده است .
به گفته وی با اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت و همچنین شناسایی دقیق متهم توسط تنها شاهد صحنه جنایت ، قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس پرونده صادر و متهم برای انجام ادامه تحقیقات و تکمیل پرونده در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
آذرپناهی
-
۰۷:۵۵ - ۰۵ تير ۱۳۹۵
۰
۰
سلام، استان مركزی شهرستان اراك.

نیازمندی ها