تصمیمات مهم هیات اجرایی فدراسیون جهانی وزنه برداری

11سهمیه وزنه برداری المپیک از 6 کشور گرفته شد

هیات اجرایی فدراسیون جهانی وزنه برداری 11 سهمیه المپیک 2016 ریو را از شش کشور جمهوری آذربایجان، قزاقستان، روسیه، کره شمالی، مولداوی و بلاروس گرفت.
کد خبر: ۹۱۶۲۸۸
11سهمیه وزنه برداری المپیک از 6 کشور گرفته شد

به گزارش جام جم آنلاین از فدراسیون وزنه برداری، هیات اجرایی فدراسیون جهانی وزنه برداری در حاشیه مسابقات قهرمانی جوانان جهان در تفلیس جلسه داشت.

اعضای هیات اجرایی در این نشست تاکید کردند که عزم خود را جزم کرده تا با ابزارها و سیتم‌های سخت گیرانه از جمله اعمال محرومیت و اصلاح قوانین خاص ورزشی، ورزشکاران را پاک نگه داشته و صحت و سلامت رشته وزنه برداری را تضمین کنند.

هیات اجرایی فدراسیون جهانی وزنه برداری تصمیمات مهمی اتخاذ کرد و با توجه به مثبت شدن نمونه های زیادی در مسابقات جهانی 2015 و المپیک های پکن و لندن تصمیم گرفت که 11 سهمیه المپیک 2016 ریو از کشورهایی که نمونه مثبت داشتند، کم شود.

پیش از این رومانی یک سهمیه در بخش مردان و ازبکستان یک سهمیه در بخش زنان از دست داده بود.

اسامی کشورهایی که تعدادی از سهمیه المپیک خود را از دست داده اند، به شرح زیر است:
- آذربایجان یک سهمیه در بخش مردان و یک سهمیه در بخش زنان (2سهمیه)
- قزاقستان یک سهمیه در بخش مردان و یک سهمیه در بخش زنان (2سهمیه)
- روسیه یک سهمیه در بخش مردان و یک سهمیه در بخش زنان (2سهمیه)
- کره شمالی یک سهمیه در بخش مردان و یک سهمیه در بخش زنان (2سهمیه)
- مولداوی دو سهمیه در بخش مردان (2 سهمیه)
- بلاروس یک سهمیه در بخش مردان (1 سهمیه)

همچنین در این جلسه تصمیم گرفته شد که قوانین ضد دوپینگ اصلاح شود به طوری که اگر کشوری تعداد قابل توجهی نمونه دوپینگ مثبت داشت از حضور در یک دوره المپیک محروم شود.

همچنین کسانی که در المپیک پکن و لندن نمونه آنها مثبت شده، در المپیک ریو شرکت داده نمی شوند.

هیات اجرایی فدراسیون جهانی همچنین تصمیم گرفت کشورهایی که در المپیک پکن و لندن 3 نمونه یا بیشتر دوپینگ مثبت داشته اند، به مدت یک سال تعلیق شوند بنابراین این تصمیم شامل کشورهای قزاقستان، بلاروس و روسیه می شود.

همچنین در هیات اجرایی فدراسیون جهانی وزنه برداری تصویب شد که برنامه زیر در آستانه المپیک ریو عملیاتی شود:

- کمیته ضد دوپینگ فدراسیون جهانی وزنه برداری می تواند با در نظر گرفتن شرایط کلی از تمام متخصصان و پزشکان به شکل اضطراری کمک بگیرد.

- نمونه‌گیری با شدت و حجم بسیار بالاتر در تمام مسابقات بین المللی رسمی از ورزشکاران انجام خواهد شد تا تمام شرکت کنندگان ممکن در المپیک ریو تحت آزمایش قرار گرفته باشند.

- آموزش هدف‌دار و استمرار در انجام فعالیت های مثبت صورت گرفته در تمام رقابت‌های جهانی و قاره ای و ارائه روش‌های جدید بررسی نتایج آزمایش دویپینگ.

- افزایش زمان نگه داری نمونه ‌ها

- اضافه شدن تب (سربرگ) گزارش دوپینگ به سایت اینترنتی فدراسیون جهانی وزنه برداری برای حصول اطمینان از وجود یک منبع مطمئن برای دریافت اطلاعات.

علاوه بر این هیات اجرایی فدراسیون جهانی وزنه برداری مراتب تاسف خود را از انتصاب سرجی سیریتسوف رئیس فدراسیون وزنه برداری روسیه به عنوان رئیس کمیته مبارزه با دوپینگ اعلام می کند.

با توجه به شرایط و فضای به وجود آمده هیات اجرایی فدراسیون جهانی وزنه برداری قویا به کشورهای اروپایی توصیه می کند که مساله انتصاب سیریتسوف را مورد بررسی قرار دهند.

همچنین در خبر دیگری از فدراسیون وزنه برداری، گروه دوم تیم وزنه برداری جوانان ایران شامل هشت وزنه بردار و دو مربی برای حضور در رقابت های قهرمانی جهان گرجستان، شب گذشته وارد شهر تفلیس شد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

همه زنده زنده سوختند

نصرت‌الدین نصراللهی تنها شاهد حادثه سقوط هواپیمای فرماندهان جنگ، از آن روز می‌گوید

همه زنده زنده سوختند

نیازمندی ها