jamejamonline
سیاسی سیاست خارجی کد خبر: ۹۱۳۸۵۳ ۲۶ خرداد ۱۳۹۵  |  ۱۷:۴۰

وزارت امور خارجه آمریکا با انتشار بیانیه ای پس از دیدار «جان کری» و «محمد جواد ظریف» در اسلو اعلام کرد: دو طرف در زمینه ادامه اجرای برجام از جمله رفع تحریم های بانکی، گفت و گو کرده اند.

مذاکرات  70 دقیقه ای کری و ظریف درباره رفع تحریم های بانکی

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، در این بیانیه آمده است: 'دو طرف، درباره ادامه اجرای توافق هسته ای و از جمله موضوعات مربوط به رفع تحریم های بانکی مربوط به مسائل هسته ای، بحث کردند.'

بر اساس این گزارش، وزیر امور خارجه ایران و همتای آمریکایی اش امروز در هتلی در شهر اسلو (نروژ) به مدت 70 دقیقه پشت درهای بسته گفت و گو کردند.

به نوشته آسوشیتدپرس، «کری در این دیدار از ظریف خواسته است که ایران از نفوذ خود در سوریه برای تضمین کمک های بشردوستانه و حفظ آتش بس شکننده میان طرف های درگیری استفاده کند.»

بر اساس این گزارش، وزیر امور خارجه ایران پیش از این تاکید کرد که آثار روانی به جا مانده از تحریم های گذشته، بانک های اروپایی و آسیایی را از داد و ستد رسمی با ایران باز می دارد.

آسوشیتدپرس نوشت: 'جان کربی' سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، دیروز در گفت و گو با خبرنگاران، تلویحا نقش واشنگتن در این 'بقایای روانی' را تکذیب کرد.

منبع:ایرنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

تحریم تسلیحاتی ایران همواره از ابتدای انقلاب از سوی آمریکا به‌صورت تحریم اولیه وجود داشته است، اما از سال 2007 این کشور تلاش کرد تا از طریق تحریم‌های سازمان ملل این تحریم‌ها را همه‌جانبه کند.

هراس آمریکا از چیست؟

هراس آمریکا از چیست؟

الان که این یادداشت را می‌خوانید، چند ساعتی‌است تحریم‌های تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران لغو و کشورمان از زیر این تحریم‌های ظالمانه، خارج شده، اما در این باره توجه به چند نکته درباره آینده پیش‌رو مهم به‌نظر می‌رسد.

آموزش آنتن نمی‌دهد

آموزش آنتن نمی‌دهد

در ماه‌های گذشته اختلالات شبکه شاد و از آن مهم‌تر دسترسی نداشتن بخش قابل توجهی از کودکان و نوجوانان به ابزارهای هوشمند، بسیاری از دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان را ناشاد کرده است، اما مسؤولان دستگاه اجرایی توجه لازم را به این مساله ندارند و با گذشت یک ماه از زمان بازگشایی مدارس، هیچ اقدام موثری برای حل این معضل انجام نداده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر