jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۹۱۳۷۶۲   ۲۶ خرداد ۱۳۹۵  |  ۱۲:۵۵

خبرگزاری بلومبرگ اعلام کرد طی روزهای آینده ایران قرارداد 25 میلیارد دلاری برای خرید 100 فروند هواپیمای مسافربری بوئینگ منعقد می‌کند.

ایران 100 فروند هواپیما از بوئینگ خریداری می‌کند/ امضای قرارداد در چند روز آینده

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از بلومبرگ، این نخستین قرارداد دو کشور پس از لغو تحریم ها محسوب شده و باید از سوی دولت آمریکا مورد تأیید قرار گیرد.

قرارداد 27 میلیارد دلاری ایران با ایرباس فرانسه نیز نیازمند تأیید وزارت خزانه داری آمریکا پیش از نهایی شدن است.

به گفته دنیس مولنبرگ، یکی از مقامات ارشد بوئینگ، این شرکت قصد دارد در صورت اجازه دولت آمریکا با ایران قرارداد ببندد.

مولنبرگ درباره بازار صنعت هواپیمایی ایران گفت پتانسیل بازار ایران بصورت مساوری بین بوئینگ و ایرباس تقسیم شده است و قصد داریم تا در این زمینه با ایرباس رقابت کنیم.

از زمان لغو تحریم های غرب علیه ایران، این کشوربه صورت جدی برای خرید هواپیماهای مسافربری اقدام می‌کند و با توجه به کاهش شدید تقاضا برای خرید هواپیماهای مسافربری در جهان به دلیل بحران‌های کنونی در اقتصاد جهانی، باز شدن بازار ایران برای شرکت های هواپیماسازی بسیار امیدوار کننده است.

طی روزهای گذشته، عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی، اعلام کرده است که جزئیات قرارداد ایران با بوئینگ طی روزهای آینده اعلام خواهد شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بورس و دولت سیزدهم

بورس و دولت سیزدهم

بازار سهام، بازار هوشمندی است که می‌تواند اتفاقات سیاسی را قبل از به وقوع پیوستن پیش‌بینی و بر اساس احتمالات به رخدادهای آن نظیر انتخابات واکنش نشان دهد.

قانون جدید چک و افزایش امنیت اقتصادی

قانون جدید چک و افزایش امنیت اقتصادی

قانون جدید صدور چک در آبان سال1397 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و طبق قانون به علت آماده نبودن همه زیرساخت‌ ها و ضوابط و آیین‌ نامه‌ های اجرایی مربوط به برخی قسمت‌های قانون، اجرای آن به سه بازه زمانی تقسیم و به بانک مرکزی فرصت داده شد از تاریخ آذر سال 97 تا آذر سال 99 قانون جدید چک را به صورت کامل اجرایی کند.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر