jamejamnashriyat
نشریات تپش کد خبر: ۹۱۳۳۸۱ ۲۶ خرداد ۱۳۹۵  |  ۰۸:۰۰

فرمانده یگان انتظامی متروی تهران از کشف آثار باستانی با ارزش میلیاردی در یکی از ایستگاه‌های مترو تهران خبر داد.

سرهنگ علی راقی در تشریح جزئیات این خبر اظهار کرد: با توجه به فرارسیدن ماه مبارک رمضان و تجهیز و راه‌اندازی گشت‌های هدفمند با رویکرد بررسی بسته‌های مشکوک و افراد مظنون در ایستگاه‌های مترو، این متهم دستگیر شد.

وی افزود: ماموران هفدهم خرداد به شخصی که یک گونی برنج در دست داشت مشکوک شده و وی را تحت مراقبت قرار داده و موفق شدند متهم را هنگام پیاده شدن در ایستگاه مترو صادقیه دستگیر کنند. در بازرسی صورت گرفته از وسایل همراه متهم تعدادی قطعات سفالی و فلزی شبیه آثار باستانی که به صورت مجزا در پارچه پیچیده شده بودند، کشف شد.

سرهنگ علی راقی با بیان این که در میان اقلام مکشوفه چهار النگوی فلزی، سه دستبند و
پنج سرمه‌دان نیز کشف شد، اظهار کرد: متهم که خود را مهدی معرفی کرد، ابتدا از بیان حقیقت طفره رفت، اما زمانی که با پیگیری کارشناسان مربوط مواجه شد، عنوان کرد اشیا را از کشور عراق آورده و حدود سه میلیارد تومان ارزش دارند.

سرهنگ علی راقی خاطرنشان کرد: در پیگیری نتیجه اقدامات صورت گرفته و بنا بر نظر کارشناسان سازمان میراث فرهنگی، اشیای مکشوفه دارای قدمت 1700 سال بوده و جزو آثار باستانی محسوب می‌شوند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر