jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۹۱۰۶۷۶ ۱۶ خرداد ۱۳۹۵  |  ۱۵:۳۳

دو زورگیر خشن در جریان شکار آخرین طعمه شان با حضور به موقع ماموران گشت انتظامی شناسایی و دستگیر شدند.

زورگیران خشن تهران به دام افتادند +عکس

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پلیس آگاهی تهران بزرگ، ساعت ۶ عصر ۱۵ اردیبهشت ۹۵ مأموران کلانتری ۱۵۴ چیتگر هنگام گشت زنی در منظقه وردآورد متوجه شدند که دو جوان موتور سوار در حال زورگیری از یک رهگذر هستند.

زورگیران با با دیدن پلیس بلافاصله پا به فرار گذاشتند و مأموران پس از تعقیب و گریز خیابانی سرانجام پس از گذشت دقایقی وقتی فراری ها با یک پژو ۴۰۵ تصادف کرده بودند هردو را بازداشت کردند و در بازرسی بدنی دوچاقو وقمه به دست آوردند.

همزمان با موفقیت پلیس در بازداشت دو زورگیر موتورسوار آخرین طعمه آنها به کلانتری رفت و به ماموران گفت: این دو دزد در حال پرسیدن ساعت از من بودند که ناگهان ترک نشین موتور با تهدید چاقو اقدام به گرفتن گوشی تلفن همراهم کرد؛ آنها قصد وارسی محتویات داخل جیب ها و سرقت پولهایم را نیز داشتند که ناگهان گشت کلانتری در محل حاضر شد و این دو تنها با سرقت گوشی تلفن همراه از محل متواری شدند.

وقتی دو زورگیر چاره ای جز اعتراف ندیدند دادیار شعبه چهارم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران دستور داد تا تیمی از پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران پرده از اقدامات آنان بردارند.

در این مرحله، حسن . ق ۲۰ ساله و «علی اکبر . ب» ۱۹ ساله به زورگیری های سریالی از رهگذران در مناطق غرب و جنوب غرب تهران بویژه در صادقیه، جنت آباد، سعادت آباد، وردآورد، جاه مخصوص و... اعتراف کردند و با راهنمایی های آنان کارآگاهان موفق به شناسایی بیش از ۲۰ مالباخته ای شدند که در دام این دو زورگیر خشن افتاده بودند.

سرهنگ احمـد نجفی رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران، با اعلام این خبر، افزود: با توجه به شناسایی تعدادی از شکات و مالباختگان و اعتراف صریح هر دو زورگیر به اقدامات خشن و برای شناسایی سایر جرایم آنها و دادیار پرونده خواستار انتشار تصاویرشان شد و از کسانی که هدف حمله آنها قرار گرفته اند خواست به پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران در خیابان آزادی و خیابان زنجان شمالی مراجعه کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

داستان دستبند و داس

داستان دستبند و داس

راضیه غفاری در رابطه با قتل رومینا اشرفی یادداشتی در اختیار جام جم قرار داده که در ادامه می خوانید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر