jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۹۰۹۶۹۸   ۱۱ خرداد ۱۳۹۵  |  ۱۹:۰۰

دادستان تهران با اشاره به پرونده بابک زنجانی گفت: تنها در پرونده بابک زنجانی حدود ۲۰۰۰ میلیارد تومان از طریق وکالت جابجا شده است.

2 هزار میلیارد تومان در پرونده بابک زنجانی جابجا شد

به گزارش جام جم آنلاین، عباس جعفری دولت‌آبادی در مراسم دیدار رئیس قوه قضائیه با قضات و کارکنان دستگاه قضا در استان تهران با اشاره به مبارزه با فساد به عنوان امر مورد تاکید رهبری به عملکرد دادسراهای تهران در دو سال گذشته اشاره و تصریح کرد: فقط در دادسرای امور اقتصادی در دو سال اخیر ۱۱۳ محکوم اقتصادی، ۹۲ نفر تحت قرار، ۲۳۶ کیفرخواست با جزای نقدی وصول شده به مبلغ ۷۰۰ میلیارد تومان داشته‌ایم.

وی با اشاره به ۱۰ پرونده اقتصادی مفتوح در دادستانی تهران گفت: تنها در پرونده‌هایی از جمله پرونده رستمی‌صفا، پتروشیمی، بیمه توسعه، دیداس، بانک ملی، متقی، افراشته‌پور، ریخته‌گران و بابک زنجانی ۶۳۵۰ میلیارد تومان اموال منتقل شده است.

دادستان تهران با بیان اینکه اجرای پرونده امیرمنصور آریا هنوز گریبانگیر دادستانی است، گفت: ۱۰ شرکت در این پرونده توقیف و ۱۶ هزار کارگر ساماندهی شدند و ۲۰۰ باب ساختمان توقیف و بعد به فروش رسید.

وی در ادامه سخنان خود به وضعیت نیروی انسانی دادسراها اشاره کرد و افزود: ۶۶۴ قاضی در اختیار داریم که میانگین سابقه آنها در رده‌های کمتر از سه سال ۲۰۰ نفر، سه تا پنج سال ۲۴ نفر، ۵ تا ۱۰ سال ۷۰ نفر، ۱۰ تا ۱۵ سال ۳۰۹ نفر و ۱۵ سال به بالا ۵۶ نفر است که بیشترین مشکل ما در رده ۱۰ تا ۱۵ سال است و پرمتقاضی‌ترین مطالبه این قضات نیز رفتن به خارج از دادسراهاست.

دادستان تهران با اشاره به آمار پرونده‌های ورودی در دو سال اخیر به دادسراهای شهر تهران، گفت: در سال ۹۳، ۵۴۷ هزار پرونده ورودی و در سال ۹۴، ۵۳۵ هزار فقره داشته‌ایم. علاوه بر این در اجرای احکام در سال ۹۳، ۱۱۸ هزار پرونده و در سال ۹۴، ۱۱۷ هزار پرونده داشتیم.

جعفری دولت‌آبادی ادامه داد: در سال ۹۳، ۱۰۲ هزار فقره کیفرخواست و در سال ۹۴، ۹۲ هزار فقره کیفرخواست صادر شده است.

وی به پنج اتهام اول پرونده‌های دادستانی اشاره و تصریح کرد: در سال گذشته سرقت، ضرب و جرح، چک، کلاهبرداری و توهین به اشخاص، پنج اتهام اول به شمار می‌آیند.

دادستان تهران همچنین در خصوص پنج اتهام اول در رده اجرای احکام نیز گفت: سرقت، ایراد صدمات بدنی، تصادفات، چک، ضرب و جرح و مواد مخدر نیز بیشترین اتهامات در پرونده‌های اجرای احکام بوده است.

جعفری دولت‌آبادی در خصوص محکومان حاضر در دادسراها نیز گفت: رقم این افراد ۱۷ هزار و ۶۰۰ نفر و متهمان حاضر به خواب ۷۲۰۰ نفر هستند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دفاع از محیط‌ زیست با تفنگ پلاستیکی!

دفاع از محیط‌ زیست با تفنگ پلاستیکی!

«سلاح محیط‌ بانان پلاستیکی است و آنها نمی‌توانند در برابر شکارچیان متخلف از آن استفاده کنند.» روایت‌هایی که در ادامه می‌آید این حقیقت تلخ را بیشتر آشکار می‌کند.

حمایت از خانواده، کلید بحران سالمندی

حمایت از خانواده، کلید بحران سالمندی

بدیهی است مساله جمعیت، پیش نیاز اساسی پیشرفت همه کشورهاست. در واقع هیچ اتفاقی، از پیشرفت‌های فناوری تا رشد علمی و صنعتی، بدون در نظر گرفتن نیروی انسانی ممکن نخواهد بود.

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

مقایسه اجمالی آمار ازدواج در سال‌های اخیر و اوایل دهه90، به‌وضوح نشان می‌دهد آمار ازدواج به طور کلی پایین آمده است اما این‌که میان همین آمار، باز هم برخی از استان‌ها وضعیت بهتر و بعضی دیگر در وضعیت اصطلاحا قرمز قرار دارند، طبیعتا نشات‌گرفته از شرایط اقتصادی و فرهنگی متفاوت در هرکدام از آنهاست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها