jamejamonline
ورزشی بانوان کد خبر: ۹۰۷۱۹۵   ۰۳ خرداد ۱۳۹۵  |  ۱۲:۳۴

12 تیم والیبال بانوان در المپیک 2016 ریو مشخص شدند.

در انتظار پرتماشاگرترین والیبال بانوان تاریخ المپیک

به گزارش جام جم ورزشی ، در رقابت‌های انتخابی المیپیک که در ژاپن برگزار شد، تیم میزبان موفق شد با قرار گرفتن در رده سوم راهی ریو شود. تیم های ایتالیا و هلند نیز به ترتیب با 17 و 16 امتیاز در این رقابت‌ها دوم و سوم شدند و سهمیه المپیک را کسب کردند. کره جنوبی نیز با 13 امتیاز و به عنوان بهترین تیم آسیایی به المپیک رسید.

تیم ملی والیبال بانوان پورتوریکو آخرین تیمی بود که جواز حضور در المپیک را به دست آورد. برزیلی ها نیز به عنوان میزبان در این مسابقه‌ها حضور دارند و چین و صربستان هم با قرار گرفتن در رده های اول و دوم جام جهانی 2015، به این بازی‌ها صعود کردند.

در رقابت‌های انتخابی اروپا نیز که به میزبانی آنکارا ترکیه برگزار شد، روس‌ها موفق به کسب سهمیه المپیک شدند.

برزیل، چین، صربستان، روسیه، آرژانتین، آمریکا، کامرون، ژاپن، ایتالیا، هلند، کره جنوبی و پورتوریکو 12 تیمی هستند که راهی المپیک شدند.

این دوره از رقابت های والیبال بانوان المپیک بر اساس بلیت های فروخته شده پربیننده ترین رقابت های والیبال بانوان در تاریخ المپیک است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دشواری های ساخت فیلم ورزشی

دشواری های ساخت فیلم ورزشی

 سینما می‎تواند یک پل ارتباطی بین فرهنگ و ورزش باشد. وقتی که فیلم‎های ورزشی ساخته نمی‎شود از جهات گوناگونی به ورزش هم کمتر پرداخته می‎شود.

درسی که پرسپولیس به ما داد

درسی که پرسپولیس به ما داد

تا به‌حال توی چشم‌های شیر زل زده‌اید؟! اگر این مطلب را می‌خوانید نشان می‌دهد که هیچ‌گاه در چشمان هیچ شیر زنده و آزادی زل نزده‌اید، چرا که چشم‌های شیر درنده پیش از دندان‌های او طعمه را از پای در می‌آورد.

پرسپولیس؛ یک ذهن برنده

پرسپولیس؛ یک ذهن برنده

برای ریشه‌یابی موفقیت این روزهای پرسپولیس که بعد از چهار قهرمانی متوالی در لیگ‌ برتر باز هم یکی از شانس‌های قهرمانی در این فصل است، باید در ابتدا به یک مثال اشاره کنم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر