jamejamonline
فرهنگی سینما و تئاتر کد خبر: ۹۰۶۵۳۶ ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۱۶:۲۴

آخرین آمار فروش فیلم‌های سینمایی

رسوایی 2 و اژدها وارد می شود در آستانه میلیاردی شدن

پخش‌کنندگان فیلم‌های سینمایی آخرین آمار و اطلاعات فروش فیلم‌های در حال اکران را اعلام کردند که در این میان با ادامه‌ استقبال تماشاگران از فیلم‌ها، دو فیلم دیگر در آستانه‌ی ورود به باشگاه میلیاردی‌ها قرار گرفته‌اند.

رسوایی 2 و اژدها وارد می شود در آستانه میلیاردی شدن

به گفته‌ امیر قطبی مدیر پخش فیلمیران ، آخرین ساخته‌ی مسعود ده‌نمکی تا شب گذشته (پنجشنبه 30 اردیبهشت) در 27 سالن تهران 760 میلیون فروش داشته و در شهرستان‌ها نیز بعد از یک هفته نمایش در 25 سالن، 200 میلیون تومان فروخته است که با پیش‌بینی فروش امشب (جمعه 30 اردیبهشت)، از مرز یک میلیارد تومان خواهد گذشت.

اتفاقات «رسوایی2» چند سال بعد از قصه‌ی «رسوایی» در یک شهر فرضی با داستانی تخیلی رخ می‌دهد.

اکبر عبدی، سحر قریشی، محمدرضا شریفی‌نیا، امیر نوری، مهران رجبی، فخرالدین صدیق‌ شریف، رامین راستاد و اسماعیل خلج از جمله بازیگران این فیلمند.

به گفته‌ی قطبی «یک دزدی عاشقانه» به کارگردانی امیرشهاب رضویان نیز که از 15 اردیبهشت به سینماها آمده، تاکنون در 25 سینمای تهران 385 میلیون و در 10 سینمای شهرهای دیگر (بعد از پنج روز نمایش) 25 میلیون فروخته است و در مجموع فروشی بالغ بر 410 میلیون تومان دارد.

در خلاصه‌ی داستان این فیلم کمدی که مهدی هاشمی، فرهاد آئیش، لوون هفتوان، لادن مستوفی و امیرحسین رستمی از بازیگران اصلی آن‌ هستند آمده: «دو دزد پیر کهنه‌کار، پس از سال‌ها از زندان آزاد می‌شوند. به امید دریافت سهمشان از آخرین دزدی به سراغ زنی که همدستشان بوده می‌روند، اما زن پول‌ها را برای بازی در یک فیلم هزینه کرده و پیرمردها علی‌رغم میلشان دوباره مجبور به دزدی می‌شوند، در حالی که شرایط در سال‌هایی که ایشان در زندان بوده‌اند، تغییر کرده و ابزارهای الکترونیک مانع موفقیت ایشان می‌شود...»

«ابد و یک روز» به کارگردانی سعید روستایی نیز تاکنون هشت میلیارد و 300 میلیون تومان فروش داشته است.

مدیر پخش فیلمیران فروش این فیلم را در تهران پس از 64 روز نمایش پنج میلیارد و 900 میلیون و در شهرهای دیگر دو میلیارد و 400 میلیون عنوان کرد و گفت اولین ساخته‌ی این کارگردان جوان با بازی پریناز ایزدیار، نوید محمدزاده، پیمان معادی و...، در 25 سینمای تهران و 40 سینمای سایر شهرها در حال نمایش است.

«بادیگارد» به کارگردانی ابراهیم حاتمی‌کیا هم دیگر فیلمی است که توسط فیلمیران از نوروز در چرخه‌ی اکران قرار گرفته و تا شب گذشته، بالغ بر شش میلیارد و 620 میلیون تومان فروش داشته است. به گفته‌ی قطبی، این فیلم پس از 64 روز نمایش، همچنان در 15 سینمای تهران و 35 سینمای دیگر در کشور درحال اکران است.

«خنده‌های آتوسا» به کارگردانی علیرضا فرید که از هشتم اردیبهشت‌ماه در چرخه‌ی اکران قرار گرفته، تا شب گذشته، 355 میلیون تومان فروش داشته است.

به گفته‌ی سعید خانی (مدیر پخش نسیم صبا)، این فیلم که در حال حاضر در 13 سینمای تهران و 10 سینمای شهرهای دیگر در حال نمایش است، در تهران 305 میلیون فروخته و در سایر شهرها (بعد از دو هفته) به فروش 50 میلیون تومانی رسیده است.

«خشم و هیاهو» به کارگردانی هومن سیدی نیز فروش خود را به یک میلیارد و 510 میلیون تومان رسانده است.

خانی که پخش آخرین ساخته‌ی سیدی را نیز بر عهده دارد گفت: این فیلم که از نوروز با سالن‌هایی اندک در برنامه‌ی اکران سینماهاست، در تهران یک میلیارد و 200 میلیون فروش داشته و در شهرهای دیگر 310 میلیون و در حال حاضر در هفت سینمای تهران و 14 سینمای شهرستان‌های دیگر در حال اکران است.

«مرگ ماهی» به کارگردانی سیدروح‌الله حجازی نیز بعد از 15 روز نمایش در تهران 310 میلیون تومان فروش داشته است.

حبیب اسماعیلی (مدیر پخش رسانه‌ی فیلمسازان) گفت: این فیلم که از 15 اردیبهشت در حال اکران است تا کنون تنها در 15 سینمای تهران به نمایش در آمده و اکران شهرستان‌های آن هوز آغاز نشده است.

نیکی کریمی، علی مصفا، طناز طباطبایی، بابک حمیدیان، سحر دولتشاهی، پانته‌آ بهرام، ریما رامین‌فر و بابک کریمی، از جمله بازیگران این فیلم اجتماعی هستند.

«کفشهایم کو؟» به کارگردانی کیومرث پوراحمد، دیگر فیلمی است که پخش آن برعهده‌ی رسانه‌ی فیلمسازان بوده و به گفته‌ی اسماعیلی، تا کنون در تهران 640 و در شهرستان‌ها 70 میلیون تومان فروخته و با مجموع فروش 710 میلیونی در هفت سینمای شهرستان و هشت سینمای تهران در حال نمایش است.

حبیب اسماعیلی مجموع فروش «من سالوادور نیستم» به کارگردانی منوچهر هادی را نیز 15 میلیارد و 300 میلیون تومان عنوان کرد و افزود: این فیلم در حال حاضر در 40 سینمای شهرستانها اکران شده و در تهران نیز تنها در چند سالن حمایتی نمایش داده می‌شود.

«اژدها وارد می‌شود» که از هشتم اردیبهشت در حال اکران است، تا شب گذشته 960 میلیون تومان فروخته و در مرز میلیاردی شدن قرار دارد.

به گفته‌ مهدی صباغ‌زاده (مدیر پخش نیمروز فیلم)، این فیلم در 20 سالن تهران و 9 سالن دیگر در چند شهرستان در حال نمایش است.

«50 کیلو آلبالو» نیز فروش خود را به 12 میلیارد و 560 میلیون تومان رساند.

به گفته‌ی مختاری (مدیر پخش هدایت فیلم)، این فیلم کمدی هفت میلیارد و 180 میلیون در تهران و پنج میلیارد و 380 میلیون تومان در سایر شهرها فروش داشته و در حال حاضر 25 سینمای تهران و 84 سینمای شهرستان‌های دیگر این فیلم را نمایش می‌دهند.

مختاری با بیان اینکه «50 کیلو آلبالو» از چهارشنبه وارد هفته‌ی دهم نمایش خود شده است، ادامه‌ی اکران آن در هفته‌ی آینده در تهران را منوط به نظر شورای صنفی نمایش دانست.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

گفتگو

بیشتر
بازیگری نمی‌ایستد

گفت‌گو با پرستو گلستانی به مناسبت تولدش و همه خاطراتی که این سال‌ها برای ما ساخته است

بازیگری نمی‌ایستد

پیشنهاد سردبیر بیشتر
افطاری‌ ها

ماه رمضان امسال چه سریال‌هایی روی آنتن شبکه‌های مختلف سیما خواهند رفت؟

افطاری‌ ها

پیشخوان بیشتر