jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۶۲۵۱ ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

رهبر کاتولیک‌های جهان از فرانسه خواست تا به مسلمانان در آزادی برای ابراز عقایدشان همانند مسیحیان احترام بگذارد زیرا همزیستی میان دو دین همچنان ممکن است.

به نوشته روزنامه حریت، پاپ فرانسیس گفت: اگر یک زن مسلمان تمایل داشته باشد پوشیه بزند، باید بتواند این کار را انجام دهد. درست مثل این‌که یک کاتولیک بخواهد صلیب به گردن بیندازد. مردم باید آزاد باشند تا عقایدشان را در قلب فرهنگشان ابراز کنند نه در حاشیه آن.

پاپ در پاسخ به این‌که دین و مذهب باید چه نقشی در جامعه و دولت ایفا کند، افزود: دولت‌ها باید سکولار باشند گرچه آنها به قوانین مستحکمی که آزادی مذهبی را تضمین می‌کند، نیازمند هستند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

ریشه حوادث و اعتراضاتی که این روزها در شهر مینیاپولیس در حال وقوع است به خشونت علیه یک جوان سیاهپوست آمریکایی برمی‌گردد. اما علت اعتراض و واکنش بسیار گسترده سیاهپوستان به این ماجرا این است که بارها در آمریکا، حوادثی از این قبیل اتفاق افتاده و این اولین بار نیست.

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

یک کارشناس اقتصادی در یادداشتی در جام جم آنلاین نوشت: دولت آقای روحانی از لحاظ تفکر دو دولت کاملا متفاوت بودند ولی ما در حوزه اقتصاد شاهد سیاست هایی کاملا یکسان با آثار مشابه بودیم.

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

محمدعلی خطیبی، نماینده پیشین ایران در اوپک در یادداشتی برای جام جم آنلاین درباره نفتکش های سوخت‌رسان ایران در حال ورود به آب‌های ونزوئلا، نوشت: در صورت مزاحمت برای نفتکش های ایران، هم در خلیج فارس هم در خارج از این حوزه توان پاسخگویی وجود دارد.

گفتگو

بیشتر
حمله به رکورد ۵۰‍۱

مجتبی ملکی، قهرمان پاورلیفتینگ جهان در گفت‌وگو با جام‌جم از هدف بزرگ بعدی‌اش گفت

حمله به رکورد ۵۰‍۱

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر