jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۵۹۵۹ ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

وزیر امور خارجه کشورمان که برای شرکت در نشست گروه تماس بین‌المللی سوریه به وین رفته است، گفت: در حاشیه کنفرانس سوریه در ملاقات‌هایی که با وزیر خارجه آمریکا و دیگر وزیران خواهم داشت، موضوع ضرورت رعایت تعهدات آمریکا در موضع برجام را پیگیری خواهم کرد.

به گزارش ایرنا، محمدجواد ظریف با بیان این‌که کسانی که ادعا می‌کنند برجام بی‌تاثیر بوده است، واقعیات‌ و شرایط کشور را به‌درستی نمی‌بینند، اظهار کرد: البته معتقدیم ایالات متحده به اندازه‌ای که باید راه‌ها را باز می‌کرد و به بانک‌ها برای حضور در ایران اطمینان می‌داد، اقدام نکرده است و ما هم این کار را پیگیری می‌کنیم. ملاقات‌های حاشیه‌ای که وزیر خارجه کشورمان به آنها اشاره کرده است از همان بدو ورود ظریف به وین در دوشنبه‌شب آغاز شد و جان کری وزیر خارجه آمریکا، سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه، فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، جولی بیشاپ وزیر خارجه استرالیا، فیلیپ هاموند وزیر خارجه انگلیس، یوسف بن علوی وزیر خارجه عمان و استفان دی میستورا نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه از جمله چهره‌هایی بودند که وزیر خارجه کشورمان در همان ساعات اولیه حضور خود در گرند هتل وین با آنها دیدار کرد.

سیدعباس عراقچی، معاون حقوقی و بین‌الملل و رئیس ستاد پیگیری اجرای برجام، حسین امیرعبداللهیان، معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه و حسین جابری انصاری، سخنگوی وزارت امورخارجه، ظریف را در این سفر همراهی می‌کنند.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین در بدو ورود به وین، نشست سوریه را فرصتی برای تاکید بر ضرورت رعایت کامل آتش‌بس و توجه به خطری دانست که گروه‌های تروریستی کل سوریه، کل منطقه و جامعه بین‌المللی را تهدید می‌کند.

وی افزود: در نشست سوریه ضرورت دارد ما با چنین گروه‌هایی مقابله کنیم و اجازه ندهیم از آتش‌بس یا توقف مخاصمات برای اقدامات تروریستی علیه مردم سوریه استفاده کنند. ظریف ادامه داد: همچنین فرصت مناسبی است برای تاکید بر برنامه سیاسی جمهوری اسلامی ایران که از ابتدا برای حل و فصل بحران سوریه داشته است و فرصتی است که گفت‌وگو و نیز تاکید کنیم بر این واقعیت که بحران سوریه برخلاف تلاش برخی گروه‌های تروریستی و حامیان منطقه‌ای و بین‌المللی آنها راه‌حل نظامی ندارد و باید به راه‌حل سیاسی رضایت بدهند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

مردمانی 80 سال در قرنطینه

مردمانی 80 سال در قرنطینه

می‌دانی حلما... من قول می‌دهم... من قول می‌دهم یک روز بعد از نماز ظهر، روی تخته سنگ‌های روبه‌روی مسجد الاقصی می‌گویم بنشین و می‌دوم از ابوطاریج برایت فالوده می‌خرم با شربت سیب‌های ترش وحشی و آبلیمو ...

پیک امید پویانمایی

پیک امید پویانمایی

فیلم های پویانمایی ایرانی از جمله آثار پرمخاطب سامانه های اینترنتی نمایش فیلم هستند و تماشاگران با نظرات مثبت، میزان رضایتمندی خود را از این کارها اعلام می کنند.

آتش غفلت در جنگل

آتش غفلت در جنگل

حجم بالای بارندگی‌های چند هفته گذشته باعث افزایش رویش علف‌های هرز در جنگل‌های مختلف ایران شده‌است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

پیشخوان

بیشتر