jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۵۸۴۵ ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

پاپ فرانسیس از تلاش کشورهای غرب برای تحمیل دموکراسی غربی به کشورهایی چون عراق و لیبی بدون احترام به فرهنگ سیاسی این کشورها انتقاد کرد.

به گزارش رویترز، رهبر کاتولیک‌های جهان گفت: اروپا باید بهتر از گذشته مهاجران را در جامعه خود ادغام کند که برهمین اساس انتخاب یک مسلمان به‌عنوان شهردار لندن مثال بسیار خوبی است. وی ادامه داد: در مواجهه با «افراطی‌گری اسلامی»، باید بر این مساله توجه کنیم که مدل دموکراسی که به کشورهای دارای ساختار قبیله‌ای مانند عراق و لیبی صادر می‌شود، بیش از حد غربی است.

رهبر کلیسای کاتولیک در گفت‌وگو با یک روزنامه فرانسوی تصریح کرد: ما نمی‌توانیم باعث توسعه و پیشرفت در این کشورها شویم مگر این‌که فرهنگ سیاسی آنها را مورد توجه قرار دهیم. فرانسیس در ادامه اظهاراتش با استناد به سخنان یک لیبیایی گفت: در گذشته یک قذافی در لیبی حضور داشت، اما اکنون این کشور 50 قذافی دارد. پاپ فرانسیس تاکنون بارها از «استعمارگری فرهنگی» مبتنی بر تحمیل ارزش‌های غربی برای توسعه کشورهای دیگر انتقاد کرده است. پاپ افزود: زاغه‌نشینی مهاجران کار درستی نیست، این مساله می‌تواند باعث هدایت مسیر مبارزه با تروریسم به جهت غلطی شود. وی با اشاره به حوادث تروریستی در بروکسل و کشته شدن 32 نفر در این حملات گفت: عاملان تروریستی این حوادث بلژیکی بوده و همان فرزندان مهاجرانی هستند که زاغه‌نشین بوده‌اند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

مردمانی 80 سال در قرنطینه

مردمانی 80 سال در قرنطینه

می‌دانی حلما... من قول می‌دهم... من قول می‌دهم یک روز بعد از نماز ظهر، روی تخته سنگ‌های روبه‌روی مسجد الاقصی می‌گویم بنشین و می‌دوم از ابوطاریج برایت فالوده می‌خرم با شربت سیب‌های ترش وحشی و آبلیمو ...

پیک امید پویانمایی

پیک امید پویانمایی

فیلم های پویانمایی ایرانی از جمله آثار پرمخاطب سامانه های اینترنتی نمایش فیلم هستند و تماشاگران با نظرات مثبت، میزان رضایتمندی خود را از این کارها اعلام می کنند.

آتش غفلت در جنگل

آتش غفلت در جنگل

حجم بالای بارندگی‌های چند هفته گذشته باعث افزایش رویش علف‌های هرز در جنگل‌های مختلف ایران شده‌است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

پیشخوان

بیشتر