jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۵۸۳۴ ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

با پایان سی‌وششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم، ایرانی‌ها حافظ و قاری اول این دوره از مسابقات، شدند.

به گزارش تسنیم، شبستان مصلای بزرگ امام خمینی(ره) در ششمین روز از سی‌وسومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم، شاهد رقابت‌های فشرده فینالیست‌های این دوره از مسابقات بود.

در این روز و در کنار رقابت‌های فشرده و تنگاتنگ قاریان و حافظان قرآن کریم، برنامه‌های مهم و متنوعی به اجرا گذاشته شد که با استقبال بسیار مردم مانوس با قرآن کریم مواجه بود. به این ترتیب شبستان مصلی شاهد حضور بیش از 4000 نفر از مردمی بود که به شوق نشستن در محفل قرآنی و بهره بردن از تلاوت قاریان و حافظان قرآن کریم خود را به مصلی رسانده بودند.

این مسابقات در حالی انجام شد که قاریان و حفاظ در فینال با یکدیگر رقابت کردند و سرانجام با اعلام اسامی برتر هر رشته پرونده رقابت‌های این دوره از مسابقات بین‌المللی قرآن کریم بسته شد.

روز دوشنبه این رویداد با رقابت فینالیست‌های رشته قرائت و حفظ کل آغاز شد و در رشته حفظ مجتبی فردفانی از ایران نفر اول شد و عبدالعزیز احمد از مصر و محمدعلی عبدالله از استرالیا دوم و سوم شدند.

همچنین حامد ولیزاده در این دوره از مسابقات بین‌المللی قرآن رتبه اول رشته قرائت شد. نفرات دوم و سوم هم از کشورهای افغانستان و اندونزی هستند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

مردمانی 80 سال در قرنطینه

مردمانی 80 سال در قرنطینه

می‌دانی حلما... من قول می‌دهم... من قول می‌دهم یک روز بعد از نماز ظهر، روی تخته سنگ‌های روبه‌روی مسجد الاقصی می‌گویم بنشین و می‌دوم از ابوطاریج برایت فالوده می‌خرم با شربت سیب‌های ترش وحشی و آبلیمو ...

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

پیشخوان

بیشتر