jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۵۵۶۷ ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

یک دانشجوی مالزیایی که با اشتباه بانکی در استرالیا امکان برداشت نامحدود از حساب خود را دریافت کرده بود، بیش از سه میلیون و 300 هزار دلار از حساب برداشت و خرج کرد.

به گزارش ایرنا، تارنمای روزنامه «نیواستریت تایمز» روز دوشنبه نوشت این دانشجوی دختر مالزیایی در مجموع بخش زیادی از این پول را صرف خرید لباس، جواهر، گوشی تلفن همراه، دوربین عکاسی و... کرد و تنها در یک روز بیش از 226 هزار دلار خرج کرد.

این دانشجوی 21 ساله که سال 2012 با اشتباه بانک «وست پک» استرالیا اعتبار برداشت نامحدود دریافت کرده بود، در سکوت مجموعه‌ای از نقل و انتقالات مالی را انجام داد. این بانک در مدت بیش از سه سال به اشتباه خود پی نبرد.

این دانشجوی مالزیایی که برای تحصیل رشته مهندسی شیمی، یک دوره پنجساله در استرالیا اقامت دارد، فقط در یک روز بیش از 226 هزار دلار از اعتبار این حساب را در یک بوتیک طراحی خرج کرد. وی هزینه خرید 52 قلم جنس را از طریق سیستم پرداخت اینترنتی به حساب فروشنده واریز کرده بود. کریستین لی همچنین حدود یک میلیون دلار از این پول را در فاصله ماه‌های ژانویه تا آوریل سال گذشته میلادی صرف رفتن به مراکز خرید مختلف کرده بود.

براساس این گزارش، وی که در حال حاضر بیش از دو میلیون و 500 هزار دلار به این بانک بدهی دارد همواره تلاش کرده بانک، پلیس و دادگاه‌های استرالیا را مورد بی‌توجهی قرار دهد.

با وجود همه تلاش‌ها، وی اوایل ماه جاری میلادی در حالی که قصد بازگشت به مالزی را داشت در فرودگاه سیدنی بازداشت شد. این دانشجو متهم به کسب غیرمشروع درآمد از راه فریب و آگاهی به انجام جرم شده است. این بانک استرالیایی اشتباهاً به این دختر دانشجوی مالزی امکان برداشت نامحدود از حساب خود را اعطا کرده بود و از این طریق وی امکان برداشت و خرج کردن مبالغ زیاد را کسب کرد.

این خطا با وجود این‌که در سال 2012 رخ داده بود، اما کریستین لی از سال 2014 شروع به برداشت مبالغ زیادی از این حساب کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر