jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۵۵۰۵ ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

مرد طلافروشی که نقشه سرقت مسلحانه از مغازه خود را طراحی و اجرا کرده بود، در بازسازی صحنه سرقت مدعی شد به خاطر بدهی هفت میلیاردی دو نفر را برای دزدی اجیر کرده بود.

به گزارش جام‌جم، عاملان سرقت مسلحانه طلافروشی در پاسداران دیروز به محل سرقت منتقل شدند و در حضور کارآگاهان پلیس آگاهی به بازسازی صحنه سرقت پرداختند.

در حاشیه بازسازی صحنه سرقت مسلحانه، سردار عباسعلی محمدیان، رئیس پلیس آگاهی تهران در تشریح جزئیات پرونده گفت: صبح روز هفتم بهمن سال گذشته یک مورد سرقت مسلحانه از طلافروشی به پلیس گزارش شد. با شروع تحقیقات، صاحب طلافروشی در اظهارات اولیه خود ادعا کرد در حال چیدن طلاها در ویترین بوده که ناگهان دو مرد نقابدار با اسلحه وارد مغازه شده و دست‌ها و پاهای وی رابسته‌اند. مالباخته همچنین مدعی بود که سارقان علاوه بر سرقت طلا و جواهرات مغازه، سیستم دوربین‌های مداربسته طلافروشی را نیز دزدیده و با خود برده‌اند.

وی افزود: تیمی ویژه از کارآگاهان مشغول رسیدگی به این سرقت شده و ظرف مدت 25 روز دو عامل سرقت از این مغازه را در یکی از شهرستان‌های اطراف تهران شناسایی و دستگیر کردند. این افراد در بازجویی اعتراف کردند که سرقت ساختگی بوده و صاحب مغازه از آنان خواسته بوده از طلافروشی سرقت کنند.

صاحب مغازه پس از روبه‌رو شدن با دو فرد دستگیر شده، سخنان قبلی‌اش را تغییر داده و اعتراف کرد که به خاطر رهایی از دست طلبکاران این نقشه را کشیده است.

محمدیان با بیان این که متهم به دلیل کلاهبرداری و فریب مأموران پلیس مجرم شناخته شد، گفت: صاحب این مغازه حدود هفت میلیارد تومان بدهی داشته و می‌خواسته بخشی از آن را از طریق بیمه دریافت کند که با اقدام بموقع پلیس دستگیر شد و در رسیدن به هدفش ناکام ماند.

این در حالی است که دیروز تعدادی از مالباختگان با مراجعه به محل بازسازی صحنه سرقت مدعی شدند، مرد طلافروش به آنها طلای بدلی فروخته است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر