jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۵۴۳۵ ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

براساس برآوردهای انجام شده از سوی مقامات ناتو، نیروی واکنش سریع را که این ائتلاف برای مقابله با تهدید روسیه در شرق اروپا تشکیل داده در صورت بروز جنگ با روسیه با خطر مغلوب شدن فوری روبه‌روست.

به گزارش پایگاه خبری فایننشیال تایمز، نیروی واکنش سریع 5000 نفری ناتو مشهور به نیروی «سرنیزه» یا به نام اصلی «نیروی ضربت مشترک با آمادگی بسیار بالا»، محصول اجلاس سال 2014 این ائتلاف و یکی از اجزای بسته تدابیری است که در این اجلاس برای مقابله با تهدید روسیه ارائه شد. با این حال دو ژنرال ناتو که نسبت به برنامه‌ریزی‌های نظامی و لجستیکی این ائتلاف مطلع هستند به این پایگاه خبری گفته‌اند این نیروی واکنش سریع در مرحله استقرار در کشور لهستان و دیگر کشورهای حوزه بالتیک بسیار آسیب‌پذیر است.

یکی از این ژنرال‌ها گفت: تصمیم روسیه برای تقویت چشمگیر نیروهایش در منطقه کالینینگراد واقع شده بین دو کشور لهستان و لیتوانی و استقرار تجهیزات نظامی فراوان در مناطق مرزی‌اش به این معنی است که این نیروی ضربت ناتو با خطر مغلوب شدن پیش از آن‌که حتی برای جنگیدن آماده شود، روبه‌روست. / جام‌جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

مردمانی 80 سال در قرنطینه

مردمانی 80 سال در قرنطینه

می‌دانی حلما... من قول می‌دهم... من قول می‌دهم یک روز بعد از نماز ظهر، روی تخته سنگ‌های روبه‌روی مسجد الاقصی می‌گویم بنشین و می‌دوم از ابوطاریج برایت فالوده می‌خرم با شربت سیب‌های ترش وحشی و آبلیمو ...

پیک امید پویانمایی

پیک امید پویانمایی

فیلم های پویانمایی ایرانی از جمله آثار پرمخاطب سامانه های اینترنتی نمایش فیلم هستند و تماشاگران با نظرات مثبت، میزان رضایتمندی خود را از این کارها اعلام می کنند.

آتش غفلت در جنگل

آتش غفلت در جنگل

حجم بالای بارندگی‌های چند هفته گذشته باعث افزایش رویش علف‌های هرز در جنگل‌های مختلف ایران شده‌است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

پیشخوان

بیشتر