jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۹۰۵۳۲۷ ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۱۳:۲۴

فرمانده نیروی انتظامی گفت: کشور آلبانی برای استرداد عامل انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی همکاری نمی کند.

همکاری نکردن آلبانی برای استرداد عامل انفجار دفتر حزب جمهوری

به گزارش جام جم آنلاین ، سردار حسین اشتری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بیشتر کشورها در استرداد مجرمان کوتاهی می کنند، افزود:‌ کشور آلبانی نیز پس از اعلام پلیس جمهوری اسلامی ایران مبنی بر مجرم بودن عامل انفجار دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی و دستگیر شدن این فرد در آلبانی، برای استرداد این خانم همکاری نمی کند.

وی گفت: به صورت معمول پلیس اینترپل ایران افرادی که اعلان قرمز دارند و یا جرمی مرتکب شده اند و در خارج از کشور به سر می برند بر اساس حکم قضایی به اینترپل جهانی اعلام می کنند که این روش از سال های پیش هم بوده است.

سردار اشتری افزود:‌ کسانی که در گروه های تروریستی بوده اند و یا جرمی مرتکب شده اند که مقام قضایی حکم تعقیب آنها را داده است، در این دسته قرار دارند.

وی با اشاره به خانمی که در خبرها به عنوان یکی از عاملان انفجار دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی عنوان شده است، خاطرنشان کرد:‌ این خانم هم جزء افرادی است که تحت تعقیب بوده است و به کشور آلبانی اعلام و دستگیر شده است و پیگیر استرداد وی به کشور هستیم.
فرمانده ناجا ابراز امیدواری کرد که همکاری های لازم از سوی کشور آلبانی برای استرداد این فرد صورت بگیرد.

فرمانده نیروی انتظامی خاطرنشان کرد: البته در سنوات قبل، کشورهای دیگر هم در استرداد مجرمان به کشور ما کوتاهی کردند و همکاری های لازم را نداشتند.

وی در پاسخ به سئوالی که آیا فردی به نام کشمیری نیز دستگیر شده است؟ گفت: اسامی که اعلام شده است در رسانه ها درست نیست.

فرمانده ناجا همچنین در پاسخ به پرسش خبرنگاری مبنی بر نسبت خانم دستگیر شده در کشور آلبانی با آقای عطریانفر این موضوع را تکذیب کرد.

وی افزود: در سال های گذشته بیش از 100 نفر که به جرم های مختلف امنیتی و اقتصادی تحت تقیب بوده اند به پلیس اینترپل اعلام شده اند و اکثرا هم نتوانسته ایم آنها را به کشور بازگردانیم.

سردار اشتری گفت: خاوری نیز از جمله افرادی است که با توجه به پیگیری های انجام شده برای استردادش پلیس کشور مربوطه همکاری لازم را برای استرداد انجام نداده است.

ادامه اجرای طرح امنیت اجتماعی و اخلاقی

فرمانده نیروی انتظامی گفت: طرح ارتقاء امنیت اجتماعی و اخلاقی که از سال های گذشته اجرا شده است، ادامه خواهد داشت.

سردار اشتری در حاشیه اختتامیه مسابقات قرآنی نیروهای مسلح و ارتش عمان درباره اجرای طرح امنیت اجتماعی با توجه به نزدیک شدن به فصل تابستان افزود : طرح ارتقا امنیت اجتماعی و اخلاقی از سالهای گذشته بوده و ادامه دارد و امیدواریم با همکاری مردم شاهد کمتر شدن تذکرات باشیم.

وی در خصوص برخورد با معتادان، توزیع کنندگان، خرده فروشان، مزاحمان نوامیس مردم و کسانی که رعب و وحشت برای خانواده ها ایجاد می کنند، گفت: برخورد جدی با این افراد در دستور کار است و امیدواریم با توجه به همکاری که با دستگاه قضایی داریم برای کاهش این معضلات گام برداریم.

فرمانده ناجا افزود: اطلاع رسانی مردم از طریق 110 و 197 موجب همکاری های خوبی در این زمینه شده است.

سردار اشتری همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه نظارت بر پوشش افراد در فصل تابستان چگونه خواهد بود نیز تصریح کرد: پلیس نظارت بر اماکن عمومی با اصناف جلسات مختلفی داشته است و همکاری های خوبی در این زمینه انجام می گیرد.

وی بر جلوگیری از ورود کالاهای خارجی تاکید کرد و افزود: باید از ورود کالاهایی که با فرهنگ جمهوری اسلامی ایران و مردم ما مغایرت دارند جلوگیری کرد.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر