نوانما اخبار کد خبر: ۹۰۵۳۱۵ ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۱۲:۳۰

«سهراب پورناظری» آهنگساز و نوازنده‌ی تنبور و کمانچه، پروژه‌ی «نیشتیمان 2» را در تئاتر شهر «سنت مالو» و فستیوال موزیک اگونای شهر «پو»ی کشور فرانسه به اجرا در می‌آورد.

سهراب پورناظری «نیشتیمان 2» را در فرانسه اجرا می‌کند

به گزارش جام جم نوا، «نیشتمان 2» مجموعه‌ای از نغمات مناطق کردنشین است که «سهراب پورناظری» بخشی از آنها را گردآوری و تنظیم و بخشی دیگر را آهنگسازی کرده است. این اثر سالِ گذشته در ایران و اروپا ضبط شد و حالا «فرانسه» اولین کشوری است که میزبانِ تور کنسرت‌های جهانی این پروژه است. در این کنسرت‌ها «سهراب پورناظری» خود نوازندگی تنبور و کمانچه را برعهده دارد و علاوه بر او مهیار طریحی (سنتور و سنتورباس)، آیین مشکاتیان (سازهای کوبه‌ای) و حسین ذهاوی (پرکاشن) می‌نوازند، ضمن آنکه اجرای قطعات این برنامه را «دنیا کمالی» برعهده دارد. این پروژه به تهیه‌کنندگی کمپانی فرانسوی «آکورد کرایسز» پیش از این نیز در سراسر اروپا منتشر و با واکنش‌های مثبتی همراه شده بود.

علاوه بر آن، این آهنگسازِ جوان، بعد از اجرای کنسرت‌هایش در فرانسه، برای ضبط اثری همراه با «آنتونیو ری» به اسپانیا سفر خواهد کرد.

بخشی از این اثر، بداهه‌نوازی این دو هنرمند است و در بخش دیگر قطعاتی بر اساس موسیقی فلامنکو و موسیقی ایرانی اجرا خواهد شد. پورناظری و ری، پیش از این در سی‌ویکمین جشنواره‌ی موسیقی فجر به اجرای برنامه‌ای پرداخته بودند که در دو بخش اجرا شد. در بخش اول، موسیقی ایرانی اجرا شد و در بخش دوم موسیقی ایرانی و فلامنکو. «آنتونیو ری» هم‌اکنون اکنون یکی از چهره های شناخته شده موسیقی فلامنکو است و نوازندگی‌اش از تکنیکی بالایی برخوردار است.

منبع:خبرآنلاین

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: