jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۹۰۵۲۸۰   ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۱۰:۵۴

کسب مدال برنز توسط جواد محجوب در رقابت های گرندپری قزاقستان به عنوان آخرین مرحله گزینشی المپیک باعث شد حضور هر سه نماینده ایران شامل علیرضا خجسته،سعید ملایی و جواد محجوب در رقابت های المپیک قطعی شود.

حضور خجسته، ملایی و محجوب در المپیک قطعی شد

به گزارش جام جم ورزشی ، تیم ملی جودوی فرانسه در مجموع دو بخش مردان و زنان به مقام قهرمانی رقابت های بین المللی قزاقستان دست یافت.

این تورنمنت که آخرین رقابت دارای امتیاز رنکینگ فدراسیون جهانی به منظور کسب سهمیه المپیک 2016 محسوب می شد از روز جمعه با حضور جودوکاران 83 کشور در شهر آلماتی قزاقستان آغاز شد و عصر دیروز (یکشنبه) با شناخت نفرات و تیم‌های برتر به اتمام رسید.

تیم ملی فرانسه که چند سالی است پیشرفت چشمگیری در جودو داشته با کسب سه مدال طلا و دو برنز به مقام قهرمانی رسید. زنان فرانسوی نقش مهمی در این قهرمانی داشته و دو مدال و دو برنز را کسب کردند.

گرجستان با کسب دو مدال طلا و دو برنز به نایب قهرمانی رسید و کوبا با دو طلا و یک برنز، سوم شد.

قزاقستان، چین، جمهوری آذربایجان، ایتالیا، لهستان، ژاپن و سوییس در رتبه‌های چهارم تا دهم قرار گرفتند.

تیم ملی ژاپن که قدرت اول جودوی جهان محسوب می‌شود با نفرات درجه چندم خود در این رویداد شرکت کرده بود.

تیم ایران با ترکیب علیرضا خجسته، جواد محجوب و سعید ملایی و هدایت محمدرضا رودکی راهی قزاقستان شده بود که با تک مدال برنز جواد محجوب در مجموع در رتبه بیست و چهارم ایستاد و در بخش مردان نیز پانزدهم شد.

فدراسیون جهانی اسامی جودوکاران راه یافته به بازی های المپیک 2016 ریودوژانیزو را روز دهم خردادماه اعلام خواهد کرد.

براساس جدول موجود فدراسیون جهانی جودو حضور علیرضا خجسته، سعید ملایی و جواد محجوب در بازی‌های المپیک قطعی شده است. کسب مدال برنز وزن منهای صدکیلوگرم توسط جواد محجوب برای امتیازات المپیکی‌ها حائز اهمیت بود.

علیرضا خجسته و سعید ملایی نمایندگان اوزان 66- و 81- کیلوگرم ایران نیز در این رقابت‌ها عملکرد خوبی نداشتند و با شکست مقابل رقبا ازدور رقابت‌ها کنار رفتند.

تیم ملی جودوی ایران بامداد 4 شنبه ساعت 4 صبح از طریق فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) وارد ایران خواهد شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

من اگر بخواهم بی تعارف حرف بزنم باید بگویم بازیکنان جدید پرسپولیس هنوز نمی‌دانند پیراهن چه تیم بزرگی را پوشیده اند. بازیکن تازه وارد پرسپولیس باید بداند این تیم یک تیم معمولی نیست. شما نمی‌توانید و حق ندارید در پرسپولیس معمولی باشید!

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پرسپولیس بیمار است. تشخیص این بیماری نیاز به آزمایش و معاینه ندارد، از همین دور و از قاب تلویزیون هم نشانه‌هایش قابل تشخیص است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها