jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۵۰۶۷ ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

مردی میانسال که به دلیل بدهی 110 میلیون تومانی دو سالی بود در ندامتگاه شهرستان فردیس به سر می‌ برد، با همت دو زن نیکوکار و دو والیبالیست قهرمان توانست بخشی از بدهی‌اش را بپردازد و در آستانه آزادی قرار بگیرد.

چند روز پیش دو زن نیکوکار و دو برادر والیبالیست برای بازدید از ندامتگاه شهرستان فردیس به آنجا رفته بودند که از طریق مددکاران زندان متوجه حضور مردی میانسال در بین زندانیان جرایم مالی شدند. این زندانی دو سال است به دلیل بدهی 110 میلیون تومانی در زندان به سر می‌برد. زمانی که درباره این زندانی پرس و‌جو کرده و متوجه شدند وی ناخواسته دچار این مشکل مالی شده و فرزندان دانشجو دارد، تصمیم گرفتند برای آزادی او تلاش کنند. این چهار نیکوکار مبلغ 30 میلیون تومان برای کمک به این زندانی هدیه کردند. در ادامه مددکاران توانستند پس از چند جلسه گفت‌وگو با شاکیان مرد زندانی رضایت آنها را جلب کنند و آنها با دریافت همان 30 میلیون تومان رضایت خود را اعلام کردند.

مرد زندانی که بزودی آزاد می‌شود، در گفت‌وگویی با جام‌جم از زندگی‌اش و مشکلات خود در زندان خبر داد.

چطور از میز کارمندی به زندان رسیدی؟

من متاهلم و دو فرزند دختر و پسر دارم که دانشجو هستند. کارمند یکی از اداره‌های کرج بودم. با حقوق کارمندی روزگار خود و خانواده‌ام را می‌گذراندم. سال 93 تصمیم گرفتم برای بهبود وضع زندگی‌ام ، برنج خرید و فروش کنم، تا شاید با این کار شرایط زندگی‌ام بهتر شود. اما من تبحر آنچنانی در این کار نداشتم و همین موضوع منجر به آن شد که روانه زندان شوم . 110 میلیون تومان بدهی داشتم. اوایل دی سال 93 به زندان افتادم. شرایط برایم خیلی سخت بود. این دو سال بسختی برایم گذشت.

می‌دانی چه کسانی مقدمات آزادی‌ات را فراهم کردند؟

از طریق مددکاران که در این دو سال برایم خیلی زحمت کشیدند، مطلع شدم که رضایت شاکیانم جلب شده و دو برادر که والیبالیست هستند و دو زن نیکوکار با کمک 30 میلیون تومانی مقدمات آزادی‌ام را فراهم کرده‌اند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر