jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۵۰۲۸ ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

در پی افشای جاسوسی‌های آمریکا از آلمان، دفتر صدراعظم آلمان همکاری ماموران سرویس اطلاعاتی در زمینه نظارت بر تکفیری‌ها با آمریکایی‌ها را متوقف کرد.

نشریه آلمانی «اشپیگل» نوشت: دولت آلمان پروژه‌ای مشترک با آمریکایی‌ها را در اردن در زمینه نظارت بر تکفیری‌ها در سوریه متوقف کرده است.

این اقدام پس از افشای جاسوسی‌های آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) صورت می‌گیرد. آمریکا از آلمان خواسته بود که در زمینه نظارت بر تکفیری‌ها با واشنگتن همکاری کند. براساس این گزارش، در اردن واحدی مستقر شده است که در این کشور تحرکات تکفیری‌هایی را که به سوریه می‌روند و از آنجا راهی اروپا می‌شوند، زیرنظر دارد. به این ترتیب ارتش آلمان و سرویس اطلاعاتی این کشور اطلاعاتی را که می‌تواند برای آلمان مفید باشد را مبادله می‌کنند، اما دفتر صدراعظم آلمان با اعزام مامور از سرویس امنیتی این کشور مخالفت کرده است./ فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر