jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۹۰۴۵۸۸ ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۱۷:۱۷

رئیس‌جمهور ترکیه از اظهارات رهبر حزب جمهوری‌خواه خلق مبنی بر اینکه نظام ریاست‌جمهوری بدون خونریزی محقق نمی‌شود، انتقاد کرد.

اردوغان خطاب به قلیچدار اوغلو: مانند بره مطیع باش!

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، رئیس‌جمهور ترکیه از اظهارات رهبر حزب جمهوری خواه خلق مبنی براینکه نظام ریاست جمهوری بدون خونریزی محقق نمی شود، انتقاد کرد.

" رجب طیب اردوغان،" رئیس‌جمهور ترکیه، گفت مردم تنها مرجع تصمیم گیری دراین زمینه هستند و " کمال قلیچدار اوغلو " رئیس حزب جمهوری خواه خلق ترکیه دراین باره صلاحیت ندارد، درصورتیکه مردم ترکیه به نظام ریاست جمهوری رای بدهند، باید تسلیم شوی و مانند بره ای مطیع باشی.

پایگاه " ترک پرس " به نقل از اردوغان نوشت این افراد را به نادانی در سیاست و عرف آن متهم کرد و گفت آیا آمریکا و آمریکای جنوبی در زمان منتقل شدن به نظام ریاست جمهوری خون ریختند، هرگز چنین اتفاقی نیفتاد.

اردوغان گفت: آن ها خون نمی ریزند، بلکه خون خود را در راه دفاع و حمایت از وطنشان در مقابله با تروریسم فدا می کنند و کسانی که در زیر پرچمی واحد هستند و در کشوری واحد زندگی می کنند، درزمان حاضر، با استقامت در برابر گروه های تروریستی این وظیفه را انجام می دهند و در راه خود با ایمان و ثابت قدم هستند.

رئیس جمهوری ترکیه با بیان اینکه به تنهایی درمقابل 14 حزب در عرصه انتخابات ریاست جمهوری ترکیه در دهم اوت وارد شده است، و با رای اکثریت مردم 52 درصد از انتخابات پیروز شده است، تاکید کرد اراده مردمی بار دیگر در زمان همه پرسی از نظام ریاست جمهوری پیروز خواهد شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

ریشه حوادث و اعتراضاتی که این روزها در شهر مینیاپولیس در حال وقوع است به خشونت علیه یک جوان سیاهپوست آمریکایی برمی‌گردد. اما علت اعتراض و واکنش بسیار گسترده سیاهپوستان به این ماجرا این است که بارها در آمریکا، حوادثی از این قبیل اتفاق افتاده و این اولین بار نیست.

حاج‌قاسم در حق فلسطین برادری کرد

حاج‌قاسم در حق فلسطین برادری کرد

امسال در حالی در آستانه روز قدس هستیم که تمام دنیا تحت تاثیر شرایط و اتفاقات بسیاری از جمله ویروس کرونا واقع شده و این مساله تمام دنیا را تحت‌الشعاع قرار داده‌است. در عین حال مردم فلسطین به جز کرونا با ویروس دیگری نیز درگیر هستند که همان اشغالگران صهیونیستی هستند.

هدف صهیونیسم اشغال مدینه است

هدف صهیونیسم اشغال مدینه است

صلاح زواوی، سفیر فلسطین در ایران در یادداشتی در جام جم آنلاین به مناسبت روز قدس نوشت: مطمئن هستم ما و کل مسلمانان برای مبارزه در دشتی جمع می شوند و رود بین حیفا و فلسطین پر از خون می شود حتی خاورمیانه پر از خون می شود و بعد این دولت جعلی به اتمام می رسد .

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر