jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۴۲۹۷ ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

معاون آموزش متوسطه از بازنشسته شدن 200 هزار معلم در چهار سال آینده خبر داد و گفت: از این تعداد صد هزار نفر در دوره متوسطه به تدریس مشغول هستند که 70 هزار نفر در دوره دوم بازنشسته می‌شوند و به همین دلیل در اول مهر با مشکلاتی مواجه خواهیم شد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش، علی زرافشان با بیان این‌که در زمان استقرار پایه ششم برای تامین فضا، تجهیزات و معلم با دشواری‌های مواجه بودیم، افزود: با استقرار پایه به پایه در پایه نهم نیز به دلیل این‌که در دوره متوسطه دوم با مازاد نیرو و در دوره متوسطه اول با کمبود نیرو روبه‌رو بودیم، دشواری ما از پایه ششم بیشتر شد؛ چراکه تنوع دروس و معلم داشتیم و آموزش هم با مشکل روبه‌رو بود.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش افزود: با استقرار پایه دهم به‌دلیل تنوع شاخه، رشته و مدرسه و بحث توسعه متوازن، معلمان تخصصی دوره دوم متوسطه و آماده‌سازی آنان، تأمین مواد آموزشی و کتاب‌های درسی با چالش‌هایی مواجه و برای اول مهر کار بسیار دشواری خواهیم داشت و در ساماندهی نیروی انسانی در ترکیب نیروی انسانی جنسیت، رشته و محل جغرافیایی تدریس، نیز پیچیدگی داریم. زرافشان افزود: در پروژه مهر 95 به استقرار پایه دهم توجه ویژه‌ای شده و در دستورالعمل ثبت‌نام نیز بخش ویژه‌ای به پایه دهم اختصاص پیدا کرده است.

وی ادامه داد: با توجه به سیاست‌های وزارت آموزش و پرورش مبنی بر توسعه دوره پیش‌دبستانی، در دستورالعمل ثبت‌نام و پروژه مهر 95 به حوزه پیش‌دبستان توجه ویژه‌ای شده است و در سال گذشته نسبت به سال‌های قبل با افزایش 17 درصدی پوشش تحصیلی درصدی از 34 درصد به بیش از 51 درصد داشته‌ایم و انتظار می‌رود استان کردستان که جزو استان‌ها دو زبانه است، به پوشش 100 درصدی برسد.

این مقام مسئول با اشاره به دستورالعمل طرح سنجش سلامت نوآموزان برای ورود دانش‌آموزان به دوره پیش‌دبستان و پایه اول، گفت: از سال گذشته برای ورودی پیش‌دبستان نیز طرح سنجش سلامت اجرا شد و بیش از یک میلیون و 200 هزار نوآموز در طول دو سال مورد سنجش قرار گرفتند.

وی مکانیزه کردن سامانه سنجش و اتصال آن به سامانه سناد را از جمله فعالیت‌های این بخش برشمرد و افزود: اطلاعات در بین دو سامانه به‌طور اتوماتیک جابه‌جا خواهد شد و کار با سرعت بیشتری پیش خواهد رفت. زرافشان با بیان این‌که پیش‌بینی می‌شود بعد از استقرار نظام «3ـ3ـ6» تعداد کل دانش‌آموزان دوره متوسطه دوم به سه میلیون نفر برسد، گفت: از این تعداد یک میلیون و 800 هزار دانش‌آموز در شاخه نظری و یک میلیون و 200 هزار هنرجو در هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای به تحصیل مشغول خواهند شد که این افزایش در شاخه فنی و حرفه‌ای به فضا، نیروی انسانی، امکانات و تجهیزات نیاز دارد و باید توسط مسئولان استان برنامه‌ریزی شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر