jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۹۰۴۱۱۶ ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۱۱:۳۵

تعدادی جوان افغان که با حمله به خانه‌های زنان، دست به سرقت می‌زدند، توسط پلیس شناسایی و دستگیر شدند.

حمله افغان‌های بی‌رحم به خانه زنان تهران +عکس

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پلیس آگاهی تهران بزرگ،‌ 18 بهمن ماه سال گذشته از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110 وقوع یک فقره سرقت منزل در منطقه مینی سیتی به کلانتری 164 قائم اعلام شد.

با حضور مأمورین کلانتری در محل و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد که چند جوان افاغنه با تهدید چاقو و قمه، اقدام به بستن دست و پای شاکیه و مادرش نموده و در ادامه وجوهات نقد داخل خانه و همچنین طلا و جواهرات شاکیه و مادرش را سرقت کردند.

پرونده در پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت بعنف منزل و به دستور بازپرس شعبه اول دادسرای ناحیه 34 تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

اظهارات مالباخته

شاکی پرونده پس از حضور در پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ به کارآگاهان گفت: چند روز پیش چند جوان افاغنه به عنوان گچ کار به منزل من آمدند و طی این چند روز در خانه من حضور داشتند بنده بهمراه مادرم به تنهایی زندگی می کنم و آنها در طی این چند روز متوجه این موضوع شده بودند ؛ حدودا ساعت 02:00 بامداد در حالیکه بواسطه انجام گچ کاری، من و مادرم داخل یکی از اتاق ها در حال استراحت بودیم، متوجه باز شدن در خانه شدم!! ؛ از اتاق بیرون آمدم تا موضوع را بررسی کنم که ناگهان دو نفر از کارگران افاغنه بنام های «علیرضا» و «نعمیم» به سمت من حمله ور شده و با تهدید چاقو مرا مجبور به سکوت کردند ؛ آنها ابتدا دست و پا و دهان من و مادرم را بسته و داخل یکی از اتاق ها حبس کرده و سپس اقدام به سرقت تمامی طلا و جواهرات و همچنین وجه نقد داخل خانه به ارزش تقریبی 40 میلیون تومان نموده و سپس از خانه خارج شدند.

وقوع سرقت مشابه

با آغاز رسیدگی به پرونده سرقت بعنف منزل در منظقه مینی سیتی و در شرایطی که کارآگاهان بدنبال شناسایی مخفیگاه متهمین و دستگیری سارقین آن بودند، وقوع سرقت مشابه دیگری اینبار در منطقه فرمانیه – خیابان دیباجی شمالی به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام شد که طی آن چند جوان افاغنه به همان شیوه و شگرد اقدام به سرقت 150 میلیون تومانی کرده بودند.

با حضور کارآگاهان در محل سرقت اخیر در منطقه فرمانیه و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد که در این خانه، شاکیه بهمراه مادر و خواهر کوچکترش زندگی می کند.

شاکیه در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: حدودا ساعت 12:00 متوجه سر و صدای مادرم از داخل اتاق پذیرایی شدم؛ قصد خارج شدن از اتاق خود را داشتم که ناگهان یک نفر از پشت سر به من حمله ور شد و با چاقو مرا تهدید کرد که «صدایت در نیاید». بسیار ترسیده بودم؛ زمانیکه داخل اتاق پذیرایی آورده شدم، مادرم را مشاهده کردم که با دست و پای بسته شده بر روی صندلی قرار داشت و یک جوان افاغنه نیز با چاقو و شوکر بالای سرش ایستاده بود؛ خواهر کوچکترم نیز داخل یکی از اتاق حبس شده بود. سارقین با رشته ای پلاستیکی، دستانم را از پشت سر و دهانم را نیز با پارچه ای بستند تا مانع از کمک خواستن من شوند؛ آنها پس از بریدن طلا و جواهرات داخل دستان من و مادرم به سراغ گاو صندوق رفته ، طلا و جواهرات و همچنین وجوه نقد داخل آنرا سرقت کرده و از محل متواری شدند .

دستگیری سه عضو گروه سارقین

کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی با اطمینان از انجام دو سرقت توسط یک گروه از سارقین، دستگیری «علیرضا . خ» (27 ساله) و «نعیم . م» (25 ساله) را در دستور کار خود قرار دادند.

با شناسایی مخفیگاه «علیرضا: در شهرستان ورامین – منطقه خیرآباد، کارآگاهان به این محل مراجعه و در تحقیقات پلیسی اطلاع پیدا کردند که علیرضا از این محل متواری شده است؛ با انجام اقدامات دقیق پلیسی، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که «علیرضا» پس از متواری شدن از منطقه خیرآباد، به تازگی و بعنوان نگهبان در یک مجتمع مسکونیِ در حال ساخت و ساز مشغول بکار شده است که بلافاصله کارآگاهان با شناسایی دقیق این محل در منطقه سعادت آباد، موفق به دستگیری علیرضا شدند.

با دستگیری «علیرضا . خ» بعنوان سرکرده گروه ، مخفیگاه دو متهم دیگر پرونده بنام های «نعیم.م» و «فرید.ع» (هر دو نفر 25 ساله) در یک خانه مجردی در منطقه خیرآباد شناسایی، دستگیر و به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند.

شناسایی تعداد دیگری از شکات و مالباختگان

در بازرسی از مخفیگاه متهمین، کارآگاهان موفق به کشف تعدادی گوشی تلفن همراه و همچنین مقادیری طلا و جواهرات شدند که متهمین صراحتا به مسروقه بودن تمامی این اموال اعتراف کردند؛ همچنین یک دستگاه موتورسیکلت طرح هوندا 125 قرمز رنگ نیز از متهمین کشف شد که در بررسی سوابق موتور سیکلت مشخص شد که دارای سابقه سرقت در شهرستان ورامین است.

یکی از مالباختگان که متهمین در منطقه اوشان اقدام به زورگیری گوشی تلفن همراه و رشته گردنبند طلا از وی کرده بودند، پس از حضور در پایگاه یکم پلیس آگاهی و شناسایی دقیق متهمین به کارآگاهان گفت: با خودرو شخصی خود وارد پارکینگ مجتمع شدم؛ همزمان با ورود به پارکینگ، جوانی افاغنه نیز در حال زدن برچسب آگهی بر روی دیوار مجتمع مسکونی ما بود. داخل پارکینگ و به محض پیاده شدن از ماشین، ناگهان همان جوان افاغنه را با چاقو در مقابل خود مشاهده کردم ! قصد فریاد زدن داشتم که این شخص با ضربه ای شدید که به صورتم زد مرا بر روی زمین انداخت و با تهدید چاقو اقدام به سرقت گوشی تلفن همراه و یک رشته گردنبند طلا از من نمود و به سرعت از محل متواری شد.

مالباخته ای دیگر که متهمین در شهرستان ورامین اقدام به سرقت موتورسیکلت و دیگر اموال وی و همسرش کرده بودند ، پس از شناسایی متهمین به کارآگاهان گفت: بهمراه همسرم داخل خانه سرایه داری محل زندگی خود در یک گاوداری در حال استراحت بودیم که متوجه ورود یک نفر از طریق دیوار به داخل گاوداری شدم؛ با باز شدن دربِ گاوداری چند نفر دیگر نیز وارد گاوداری شده و با تهدید چاقو و قمه مرا مجبور به تسلیم کردند. آنها دست و پای من و همسرم را داخل اتاق نگهبانی بسته و در ادامه اقدام به سرقت گوشی تلفن همراه ، طلا و جواهرات متعلق به همسرم، مبلغ 400 هزار تومان پول و همچنین موتورسیکلت متعلق به گاوداری کرده و از محل خارج شدند.

در ادامه رسیدگی به پرونده و با شناسایی تعداد دیگری از مالباختگان و شناسایی دقیق متهمین از سوی آنها ، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که متهمین با استفاده از موتورسیکلت هوندا 125 قرمز رنگ سرقت شده از گاوداری و همچنین به صورت پیاده نیز اقدام به انجام چندین فقره زورگیری و انجام سرقت های بعنف گوشی های تلفن همراه و طلا و جواهرات از افراد پیاده و رهگذر کردند که تعدادی از این مالباختگان شناسایی و به پایگاه یکم پلیس آگاهی دعوت شدند.

سرهنگ کارآگاه کرم یوسف وند، رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر، افزود: با توجه به شناسایی دقیق متهمین توسط تعدادی از شکات و مالباختگان، کشف اموال مسروقه از متهمین و به جهت شناسایی سایر جرایم ارتکابی، قرار قانونی از سوی مقام محترم قضایی صادر و متهمین جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار داده شدند لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که توسط چند جوان افاغنه و به شیوه و شگردهای مختلف مورد تهدید، زورگیری، سرقت اموال و ... قرار گرفتند دعوت می شود تا جهت شناسایی متهمین و پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اتوبان شهید صدر – مسیر شرق به غرب – ابتدای خیابان قلندری شمالی مراجعه نمایند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱۸
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
الف
-
۱۱:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۳
به به گل بود به سبزه آراسته شد . اوباش وارازل مملكتمان كافی نبود یك مشت اجنبی هم اضافه شد آقا از دم اعدام شوند برد چرا ما اجنبی پرست هستیم .
۰
۰
یخ
-
۱۲:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۳
جنایات افغانیها خیلی زیاد شده است
۰
۰
یك ایرانی
-
۱۲:۳۴ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۳
با سلام
در اكثر خبرهای حوادث حداقل یك افغانی وجود و اگر دقت فرمائید حتی قتل كودكان نیز وجود دارد كه اصلاً بزرگنمائی نمی شود كه بعضاً مورد آنها بدتر از ستایش افغانی ها نیز هست . حال چرا ساماندهی افاغنه انجام نمی پذیرد و در كشوری كه ریگی را در آسمان شناسائی میكنند چرا افاغنه در ایران دارای آنقدر حق شده اند كه ایرانیان را هم تهدید و زورگوئی هم دارند. خدا وكیلی چرا ؟
۰
۰
سجاد
-
۱۲:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۳
اخه مهمان نوازی هم حدی داره سی سال خوردن دزدی كردن تجاوز كردن
۰
۰
نرم افزار موبایل
-
۱۲:۵۷ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۳
فقط اعدامشون كنند ...
۰
۰
حسین
-
۱۳:۱۵ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۳
خبر بهمن چه ربطی به اردیبهشت 95 دارد!!!!!!!! اگر همان موقع این خبرها پخش می شد مرگ ستایش كمتر سوژه بیگانگان می گردید.
۰
۰
یه ایرانی
-
۱۳:۲۲ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۳
همیشه پای یك افغانی در كار هست
۰
۰
ابوالفضل
-
۱۴:۰۲ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۳
چطور یك پسر ایرانی به دختر معصوم تجاوزكرده بودوهمه احساسی شده بودند امیدوارم برای این موضوع هم احساس داشته باشند
۰
۰
واعظ زاده
-
۱۴:۴۶ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۳
صدها هزار افغانی بدون مجوز و مدرك در این كشور جولان می دهند و كار می كنند و فساد می كنند و مانند بمب متحرك هستند و بعضی از این ها افكار وهابی و سلفی دارند و كسی قدرت مقابله و جلوگیری از اینها را ندارد و مرزها باز هست و راحت رفت و امد می كنند .
تا به كی باید اخبار جنایت و فساد و تجاوز افغانی ها را بشنویم
۰
۰
نرم افزار موبایل
-
۱۸:۲۲ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۳
حقتونه دیگه تاباشه به افغان كارندید و اعتمادنكنید
۰
۰
نرم افزار موبایل
-
۱۸:۲۷ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۳
این لاشخورها كه به زن ودخترایرانی دست زدن واموالشون روسرقت كردن اعدام كنین تا عبرتی بشه واسه بقیه افغانستانیها
۰
۰
پیمان
-
۲۱:۲۶ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۳
چرا صورتشون رو پوشوندید . می خواهید آبروشون نره؟؟؟؟
۰
۰
افغانی با شرف
-
۲۳:۴۸ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۳
طبق قانون دولت ایران حق بازداشت و محاكمه شهروندان افغان را ندارد پس باید این افراد فورا آزاد شوند.
۰
۰
ایرانی غیور
-
۱۳:۵۴ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۵
آقا یاخانم افغانی باشرف :آیا درموردپرونده ستایش كوچولوهم این نظرراداری یااعتقادداری كه باید مجرم به مجازاتش برسد؟
آیا می گی ستایش افغانی بوده پس قاتل ایرانیش رامجازات نكنید؟
محمد
-
۰۰:۴۱ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۴
با سلام این چه قانونیه كه یه عده جنایتكار افغانی باید چشماشون بسته باشه تا كسی اونارو نشناسه بابا دست بردارید از این كارا اگه راست میگین مثل كشور پاكستان ببریدشون تو یه جای مخصوص یا اردوگاه و تحت نظر باشن نه اینكه رها بشن تو مملكت و هر كاری میخوان بكنن بعدم بگید ابروشون میره اگه مردم ببینشون
۰
۰
بی نام
-
۰۷:۴۷ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۵
ای بابا اینها برادران افغان هستند جنایتكار ما ایرانیها هستیم كه یك دختر 6 ساله را كشتیم چون افغانها كه از این كارها نمی كنند
۰
۰
ناشناس
-
۱۴:۳۶ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۵
بفرمایید این هم گوشه ای از جنایات افاغنه محترم حالا مطبوعات ما چنان به موضوع قتل ستایش پرداختند كه گویی افاغنه مظلوم و ایرانیان ظالم نه آقا بد و خوب همه جا هست ملیت هم فرق نمی كنه اما مهاجرین چون نظارت اجتماعی كمتری نسبت به آنان هست در همه كشورها زمینهای جرم در آنان بیشتر است
۰
۰
ایرانی
-
۱۶:۱۰ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۵
یه ستایش رو چقدر بزرگ كردید حالا اینا رو صورتشون رو میپوشونید. در برابر جنایت ستایش ستایشها داده ایم كه خیلی هاشو به خاطر آبرو شون به جایی مراجعه نكردن
۰
۰

یادداشت

بیشتر
داستان دستبند و داس

داستان دستبند و داس

راضیه غفاری در رابطه با قتل رومینا اشرفی یادداشتی در اختیار جام جم قرار داده که در ادامه می خوانید.

جای خالی نشاط

جای خالی نشاط

خشونت، زاییده ده‌ها عامل مختلف است و یك جامعه به خودی خود خشونت تولید نمی‌كند. یعنی مجموعه عواملی دست به دست می‌دهند تا خشونت تولید شده و در پی آن گاهی قتل و نزاع در جامعه رخ دهد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر