jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۴۰۱۴ ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

بیمار روانی که با اغفال زنان و دختران در گروه‌های دوستیابی از آنها اخاذی می‌کرد، با شکایت آخرین طعمه‌اش دستگیر شد.

سرهنگ سیدموسی حسینی، رئیس پلیس فتای استان فارس در این باره گفت: چندی پیش پرونده‌ای به پلیس فتا ارجاع شد که در آن شاکی مدعی شده بود فردی با ایجاد گروه‌های دوستی در شبکه‌های اجتماعی اقدام به اغفال دختران نوجوان می‌کند و دخترم نیز یکی از این قربانیان است.

وی ادامه داد: شاکی مدعی شد که چند ماهی بود که متوجه تغییر رفتار دخترش شده و این تغییر رفتار به حدی بوده که استرس و اضطراب در چهره وی نمایان بود تا این که با بررسی تلفن همراه وی، متوجه می‌شود فردی در شبکه‌های اجتماعی با تهدید و مزاحمت قصد اخاذی از او را دارد.

رئیس پلیس فتای استان فارس افزود: این مرد اظهار کرد که دخترم پس از پرس‌و‌جو از اعضای دیگر گروه متوجه شده نه‌تنها خودش، بلکه کاربران دیگری نیز در این گروه اغفال شده‌اند. با مطرح شدن این موضوع تیمی از اداره مبارزه با جرایم سایبری تشکیل شده و ماموران با اقدامات فنی و تخصصی، موفق شدند علاوه بر شناسایی قربانیان دیگر این پرونده، متهم را نیز شناسایی کرده و تحویل قانون دهند.

سرهنگ حسینی افزود: متهم مردی 29 ساله ساکن یکی از شهرستان‌های استان فارس است که ابتدا منکر انجام هرگونه عمل مجرمانه‌ای می‌شود اما در ادامه با دیدن مستندات و ادله دیجیتال به بزه انتسابی خود اعتراف کرده و مشخص می‌شود وی به‌دلیل مشکلات روحی و روانی، دست به این کار زده است. متهم در بازجویی‌ها عنوان کرد: در تلگرام گروه دوستی و ازدواج راه‌اندازی کرده و پس از فریب دختران از آنها فیلم و عکس می‌گرفتم. سپس آنها را تهدید می‌کردم اگر به حسابم پول واریز نکنند، عکس و فیلم را منتشر می‌کنم.

رئیس پلیس فتای استان فارس با هشدار به خانواده‌ها گفت: با پیشرفت تکنولوژی و ظهور اپلیکیشن‌های مختلف ارتباطاتی، اطلاعات و آگاهی خود را در این زمینه بالا برده و با ایجاد ارتباط مثبت و مفید با فرزندان خود، آنها را در این فضا تنها نگذارند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر