jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۹۰۳۹۴۶ ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۲۰:۳۰

منابع امنیتی عراق از وقوع دو انفجار در «کاظمین» واقع در شمال بغداد و کشته شدن ۲۲ نفر خبر دادند.

انفجار‎های خونین در کاظمین / داعش مسئولیت انفجار را بر عهده گرفت

به گزارش جام جم آنلاین ، یک خودروی بمب گذاری شده عصر امروز (چهارشنبه) در میدان «جده» یکی از ورودهای کاظمین واقع در شمال بغداد منفجر شد و 15 نفر کشته و 33 نفر دیگر زخمی شدند.

انفجار دوم نیز در خیابان «الربیع» در اطراف کاظمین رخ داد که در پی آن هفت نفر کشته و 20 نفر نیز زخمی شدند.

خبرگزاری رویترز گزارش داد که در این دو انفجار مجموعا 22 نفر کشته و 53 نفر دیگر نیز زخمی شدند. منابع بیمارستانی عراق گزارش دادند که وضعیت جسمانی برخی از زخمی ها وخیم است و احتمال افزایش تعداد تلفات وجود دارد.

گروه تروریستی تکفیری «داعش» نیز مسئولیت این دو انفجار را بر عهده گرفت.

صبح امروز نیز یک خودروی بمب‌گذاری شده در یک بازار در شهرک صدر «بغداد» منفجر شد که طی آن شمار زیادی از شهروندان عراقی قربانی شدند.

شبکه الجزیره شمار قربانیان را ده‌ها کشته و زخمی اعلام کرد. سپس شبکه المیادین با انتشار این خبر اعلام کرد که این انفجار در بازار «العریدة» روی داده که 65 کشته و 70 زخمی به همراه داشته است.

منبع: فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آتش خشم در ایالات متحده

آتش خشم در ایالات متحده

به دنبال قتل جرج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی در شهر مینیاپولیس آمریکا بوسیله پلیس، بار دیگر آتش زیر خاکستر اعتراضات علیه خشونت و نژاد پرستی در ایالات متحده سربرآورد و چندین ایالت آمریکا را در برگرفت. این رخداد در شرایطی که تنها چند ماه تا انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا باقی مانده شرایط پیروزی مجدد دونالد ترامپ را تحت تاثیر قرار داد.

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر