jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۳۸۵۳ ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در جمع فرماندهان ارشد نیروهای مسلح و وزارت دفاع روسیه در مورد عملیات نیروهای هوایی این کشور در سوریه سخن گفت و ابراز امیدواری کرد با تلاش‌های سیاسی، راه‌حلی برای بحران این کشور پیدا شود.

وی در این زمینه اظهار کرد: از آغاز عملیات در سوریه، هواپیماهای روسی بیش از ده هزار پرواز جنگی انجام دادند که 30 هزار هدف مورد اصابت قرار گرفت و 200 مرکز تولید نفت تروریست‌ها نابود شد.

وی افزود: ضربات علیه تروریست‌ها بسیار دقیق، سخت و مخرب بود و امکان تغییر در وضع مبارزه با تروریست‌ها را ایجاد کرد.

رئیس‌جمهور روسیه ادامه داد: می‌دانیم که وضع در سوریه پیچیده است و ارتش این کشور باید اقدام‌های زیادی را برای برقراری امنیت و آرامش انجام دهد. پوتین تاکید کرد: مهم‌تر از همه مسائل، ایجاد ساز و کار مناسب برای حل و فصل سیاسی مشکلات سوریه است که امیدوارم رویکرد اتخاذ شده از جمله با شرکای آمریکایی به ایجاد تحولات مثبت در سوریه منجر شود.

در این میان، جان کری وزیر امور خارجه‌ آمریکا در تماس تلفنی با سرگئی لاوروف همتای روسی خود، اوضاع و تحولات سوریه را بررسی کرد. در این تماس تلفنی طرف آمریکایی گفت که به دنبال راهکارهایی جدید برای تحقق پایدار آتش‌بس و پیشبرد فرآیند سیاسی برای حل بحران در سوریه است.

کری همچنین در گفت‌وگویی با شبکه خبری سی‌.ان‌.ان اظهار کرد: نکته کلیدی در شرایط کنونی اجرای توافق آتش‌بس است و ما به‌دنبال روش‌های مختلف در این راستا هستیم.

از سوی دیگر، درخواست روسیه در شورای امنیت برای اضافه کردن دو گروه شورشی سوری به فهرست سیاه ترور سازمان ملل، با مخالفت انگلیس، فرانسه، آمریکا و اوکراین رو‌به‌رو و رد شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

آتش خشم در ایالات متحده

آتش خشم در ایالات متحده

به دنبال قتل جرج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی در شهر مینیاپولیس آمریکا بوسیله پلیس، بار دیگر آتش زیر خاکستر اعتراضات علیه خشونت و نژاد پرستی در ایالات متحده سربرآورد و چندین ایالت آمریکا را در برگرفت. این رخداد در شرایطی که تنها چند ماه تا انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا باقی مانده شرایط پیروزی مجدد دونالد ترامپ را تحت تاثیر قرار داد.

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

دین اسلام، حقوقی را برای انسان قرار داده است که در این خصوص تفاوتی میان زن و مرد به عنوان دو فرد وجود ندارد و حقوق مشترک زنان و مردان در جامعه اسلامی تلقی می‌شود.

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

تعامل کارساز قوا

تعامل کارساز قوا

قوه مجریه، قضاییه و مقننه، سه بازوی کارآمدی نظام در پاسخگویی به مطالبات حقیقی مردم و اجرای سیاست‌های ابلاغی از سوی رهبر انقلاب‌ هستند و همگرایی سه‌ قوه در اجرای این سیاست‌ها الزامی است.

گفتگو

بیشتر
بازیگری نمی‌ایستد

گفت‌گو با پرستو گلستانی به مناسبت تولدش و همه خاطراتی که این سال‌ها برای ما ساخته است

بازیگری نمی‌ایستد

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر