jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۳۶۰۵ ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور روز گذشته در بازدید از سازمان فضایی ایران با اشاره به پیشرفت تازه بخش نانو در ایران گفت: صادر کردن نخستین محصول نانو از ایران به کره پس از لغو تحریم‌ها برای کشور میسر شده و در نهایت رتبه جهانی ایران در بخش نانو به 6 رسیده که گامی به سوی موفقیت و پیشرفت محسوب می‌شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، معاون علمی رئیس‌جمهور کسب این رتبه جهانی را فرصت مناسب دانست و تأکید کرد: با استفاده و بهره‌وری درست از این فرصت می‌توانیم در بخش‌های مختلف دیگر هم به پیشرفت و توسعه برسیم؛ بر این اساس باید فعال‌کردن بخش خصوصی یکی از اولویت‌ها باشد تا از توانایی آن هم بهره گرفته شود.

ستاری با اشاره به این‌که یکی از مهم‌ترین نیازهای امروز کشور توجه بیشتر به بخش پژوهش و تحقیق است، تصریح کرد: اختصاص اعتبارات بیشتر به این بخش باید از مهم‌ترین برنامه‌ها باشد.

دولت نیز باید از این بخش بیش از گذشته حمایت کند و زیرساخت‌های لازم را فراهم آورد. البته یکی از مهم‌ترین راهکارها برای رسیدن به اهداف مورد نظر در بخش توسعه پژوهش،به کارگیری بخش خصوصی و استفاده از توان این بخش است.

وی با تاکید بر بخش فضا اظهار کرد: باید اهداف و برنامه‌های خود را در بخش فضا عملیاتی کرده و از شعار دادن بپرهیزیم. همچنین با استفاده از ظرفیت‌های موجود در بخش فضا و بخش خصوصی باید به سمت تحولات اساسی پیش برویم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر