jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۳۴۷۶ ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

رئیس انجمن جراحی زانو، بعدازظهر سه‌شنبه در نشست خبری چهارمین کنگره بین‌المللی انجمن جراحی زانو از ارائه جدیدترین روش‌های جراحی زانو، درمان مفصل زانو، آسیب‌های ورزشی و... در این کنگره خبر داد و افزود: اصولا مفصل زانو از 70 سالگی به بعد تعویض می‌شود، اما متاسفانه مواردی از تعویض مفصل زانو در سنین 45 تا 55 سال در کشور مشاهده می‌شود که به‌خاطر عدم رعایت اصول بهداشتی مفصل زانو و وزن زیاد است.

به گزارش مهر، دکتر محمد رازی با اعلام این‌که آسیب زانو در کشور بسیار شایع است، گفت: این قبیل آسیب‌ها در بسیاری از رشته‌های ورزشی مشترک است.

رئیس انجمن جراحی زانو، آرتروسکوپی و آسیب‌های ورزشی ایران تأکید کرد: در حال حاضر برای درمان این قبیل عارضه‌ها، نیازی به اعزام بیمار به خارج از کشور نداریم. وی در ادامه به وضعیت کجی‌های استخوان و ناهنجاری‌های مفصل زانو در کشور اشاره کرد و گفت: کمبود ویتامین D باعث شده تا حدود زیادی این قبیل عارضه تشدید شود. ضمن این‌که وزن زیاد هم در بروز تحلیل مفصل زانو اثرگذار است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر