jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۹۰۳۳۹۷ ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۱۶:۳۷

بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران به شرکت های بیمه تاکید کرد در فروش بیمه نامه های عمر ذخیره دار حداکثر نرخ سود فنی علی الحساب قانونی را رعایت نمایند.

بخشنامه بیمه‌ مرکزی درباره فروش بیمه‌ نامه عمر

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روابط عمومی بیمه مرکزی، با وجود اینکه در آیین نامه بیمه های زندگی و مستمری مصوب شورای عالی بیمه تصریح شده در بیمه های عمر پنج ساله، 10 ساله و پانزده ساله و بالاتر حداکثر نرخ سود فنی علی الحساب به ترتیب ۱۸، ۱۵ و ۱۰ درصد می باشد بررسی های میدانی بیمه مرکزی نشان داد برخی شرکت های بیمه مصوبه شورای عالی بیمه را رعایت نمی کردند و در جداول همراه بیمه نامه های عمر (ذخیره دار) ارزش بازخریدی با پیش بینی نرخ سود فنی بالاتر از ۱۸ درصد به متقاضیان خرید بیمه های عمر پیشنهاد می نمایند. براین اساس بیمه مرکزی با ابلاغ بخشنامه به کلیه شرکت های بیمه تا کید کرد:

۱- درج هرگونه توضیحات مغایر مفاد آیین نامه بیمه‌های زندگی و مستمری در جداول ضمیمه بیمه‌ نامه‌ های تسلیمی به بیمه‌گذاران بیمه‌های عمر در خصوص نرخ سود فنی علی الحساب (تضمینی) مورد استفاده در محاسبه ارزش بازخریدی و ذخیره ریاضی و همچنین طراحی و درج ستون های ارزش بازخریدی و ذخیره ریاضی بیمه نامه‌های عمر با نرخ‌های پیش بینی بالاتر از نرخ‌های سود فنی مصوب شورای عالی بیمه در جداول ضمیمه بیمه‌نامه‌ها مغایر مقررات حمایت از حقوق بیمه‌گذاران و بیمه‌شدگان بوده و ممنوع می‌باشد.

۲- ضمن تأکید بر لزوم ضمیمه نمودن جداول بازخریدی موضوع آیین نامه بیمه های زندگی و مستمری، ضروری است در صورت عدم تطابق جداول ضمیمه بیمه نامه های عمر با مفاد مندرج در مصوبه مذکور؛ اقدامات اصلاحی لازم در سیستم نرم افزاری صدور به عمل آید.

لازم به ذکر است بیمه مرکزی رعایت حداکثر نرخ سود فنی در بیمه نامه های عمر صادره توسط شرکت های بیمه را بررسی و این مهم ر ا به طور مستمر رصد خواهد کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آتش غفلت در جنگل

آتش غفلت در جنگل

حجم بالای بارندگی‌های چند هفته گذشته باعث افزایش رویش علف‌های هرز در جنگل‌های مختلف ایران شده‌است.

خانواده امن‌ترین پایگاه دوران قرنطینه

خانواده امن‌ترین پایگاه دوران قرنطینه

خانه‌نشینی عمومی بخش زیادی از مردم در ماه‌های اسفند و فروردین، به جز برخی موارد محدود سبب ایجاد چالش‌های روانی حادی در منازل ایرانیان نشد که این موضوع بار دیگر نقش و جایگاه بالای خانواده در فرهنگ اصیل مردم ما را ثابت کرد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر