jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۳۰۹۶ ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

نتایج یک نظرسنجی جدید در اروپا نشان می‌دهد مردم کشورهای دیگری غیر از انگلیس نیز خواهان برگزاری همه‌پرسی درباره ادامه حضور در اتحادیه هستند.

به گزارش رویترز، نتایج این نظرسنجی نشان می‌دهد که 45 درصد رأی دهندگان هشت کشور اروپایی از جمله فرانسه و آلمان مانند انگلیسی‌ها خواهان برگزاری همه پرسی درباره ماندن کشورشان در اتحادیه اروپا هستند.

این نظرسنجی توسط موسسه «ایپسوس ـ موری» در فاصله 25 مارس تا هشتم آوریل از 6000 نفر در آلمان، بلژیک، اسپانیا، فرانسه، مجارستان، ایتالیا، لهستان و سوئد انجام شده است و به‌طور متوسط یک سوم پرسش‌ شوندگان خواهان خروج کشورشان از اتحادیه اروپا بودند.

در ایتالیا و فرانسه به ترتیب 48 و 41 درصد گفتند با جدایی کشورشان از اتحادیه اروپا موافقند اما در لهستان (با 22درصد رأی موافق) و اسپانیا (با 26درصد رأی موافق) کمترین میزان گرایش به خروج این کشورها از اتحادیه اروپا وجود دارد. ‌/‌ جام‌جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

ریشه حوادث و اعتراضاتی که این روزها در شهر مینیاپولیس در حال وقوع است به خشونت علیه یک جوان سیاهپوست آمریکایی برمی‌گردد. اما علت اعتراض و واکنش بسیار گسترده سیاهپوستان به این ماجرا این است که بارها در آمریکا، حوادثی از این قبیل اتفاق افتاده و این اولین بار نیست.

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

یک کارشناس اقتصادی در یادداشتی در جام جم آنلاین نوشت: دولت آقای روحانی از لحاظ تفکر دو دولت کاملا متفاوت بودند ولی ما در حوزه اقتصاد شاهد سیاست هایی کاملا یکسان با آثار مشابه بودیم.

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

محمدعلی خطیبی، نماینده پیشین ایران در اوپک در یادداشتی برای جام جم آنلاین درباره نفتکش های سوخت‌رسان ایران در حال ورود به آب‌های ونزوئلا، نوشت: در صورت مزاحمت برای نفتکش های ایران، هم در خلیج فارس هم در خارج از این حوزه توان پاسخگویی وجود دارد.

گفتگو

بیشتر
حمله به رکورد ۵۰‍۱

مجتبی ملکی، قهرمان پاورلیفتینگ جهان در گفت‌وگو با جام‌جم از هدف بزرگ بعدی‌اش گفت

حمله به رکورد ۵۰‍۱

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر