jamejamnashriyat
نشریات جام ورزشی بانوان کد خبر: ۹۰۲۴۴۶ ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۸:۰۰

بعضی‌ها هستند که هر چقدر هم از آنها صحبت کنیم باز هم کم است. به قول شاعر واژه کم می‌آید! هر وقت می‌آییم از کارهایی که کرده‌اند و افتخارات بزرگی که رقم زده‌اند صحبت کنیم بیشتر از دفعه قبل متوجه می‌شویم چه کار بزرگی کرده‌اند. بیشتر درک می‌کنیم که ستاره واقعی، آنها هستند.

بیشتر برایشان احترام قائل می‌شویم و بیشتر به این نتیجه می‌رسیم که ورزشکار واقعی چه کسی است البته این تعداد ورزشکار که اینچنین ویژگی‌های بالایی داشته باشند در ورزش ایران زیاد هستند. از آن عده معدود برخی در ادامه، راه را اشتباه می‌روند.با این حال نمونه‌ای که ما سراغ داریم خیلی خاص است. بله، می‌خواهیم از زهرا نعمتی حرف بزنیم.

ورزشکار معلول و تاریخ‌سازی که برای نخستین‌بار در تاریخ ورزش کشور به نخستین ورزشکاری تبدیل شد که سهمیه را این‌بار در المپیک و پارالمپیک توامان به‌دست آورد.

زهرا نعمتی این روزها سخت تمرین می‌کند و هر چقدر بیشتر به المپیک نزدیک می‌شویم به این نتیجه می‌رسیم که او می‌تواند نخستین بانویی در تاریخ ورزش ایران باشد که از این رقابت‌ها مدال می‌گیرد.

زهرا ورزشکار خاص و شاخصی است که این خاص بودن در تمامی ارکان زندگی‌اش دیده می‌شود. از آن اراده پولادین پس از معلول شدن در پی یک سانحه رانندگی، تا روی آوردن به رشته تیر و کمان و موفقیت‌های پی در پی و بی‌پایان او تا امروز.

از زهرا باز هم مدال می‌خواهیم، البته این بار هم در المپیک و هم در پارالمپیک. زهرا بارها می‌تواند در ستون بانوی اول ما جا بگیرد.

اولین بانوی مدال‌آور ایرانی در المپیک، اولین بانویی که به عنوان یک ورزشکار معلول سهمیه المپیک را گرفت، اولین ایرانی که جایزه برترین ورزشکار پارالمپیک را گرفت، نخستین و تنها زن در تاریخ ورزش ایران که موفق به کسب مدال طلا در سطح پارالمپیک شده و.... انگار زهرا به ورزش ایران معرفی شده تا مدام اولین باشد.

ستاره واقعی ورزش ایران اما راهی طولانی و سخت برای المپیک دارد. او تا امروز گلایه‌ای از شرایط موجود نداشته و سخت تمرین می‌کند. دوست داریم چند ماه دیگر ستون بانوی اولمان بازهم درباره زهرا نعمتی باشد با این موضوع که در المپیک 2016 ریو مدال گرفته تا نخستین بانویی در تاریخ ورزش ایران باشد که به چنین موفقیت بزرگی نایل می‌آید.... منتظر این روز می‌مانیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر