دو مرد افغان که با انگیزه سرقت خودرو برای جا به جایی مواد مخدر اقدام به قتل یک راننده بی گناه کرده بودند در جریان تحقیقات پلیسی شناسایی و دستگیر شدند.
کد خبر: ۸۹۷۱۷۵
جنایت شوم دو تبعه افغان در اتوبان خلیج فارس +عکس

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پلیس آگاهی تهران بزرگ، دهم فروردین ماه امسال و از طریق مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ یک فقره کشف جسد در اتوبان خلیج فارس – نرسیده به پل دانشگاه در داخل زمین های کشاورزی منطقه به کلانتری ۱۷۱ حرم مطهر اعلام شد.

با حضور مأمورین کلانتری در محل و انجام بررسی های اولیه مشخص شد که جسد متعلق به مردی حدودا ۴۰ ساله با کت مشکی، شلوار سرمه ای و پیراهن آبی است که به علت اصابت جسم تیز به ناحیه سینه و قفسه سینه فوت کرده است.

پرونده در اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمد و به دستور دادرس شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری آفتاب، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

شناسایی هویت جسد

فردای همان روز فردی با مراجعه به کلانتری ۱۳۱ شهرری به مأمورین اعلام کرد که دامادش بنام «غلامرضا . ش» از ساعت ۱۶:۰۰ روز گذشته (دهم فروردین) از خانه خارج و پس از آن دیگر مراجعتی به محل سکونتش نداشته است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع فقدانی، مشخصات «غلامرضا . ش» به همراه تصویر وی در سیستم پلیس آگاهی تهران بزرگ ثبت شد؛ با بررسی مشخصات فقدانی و مشخصات جسد کشف شده، کارآگاهان موفق به شناسایی هویت جسد کشف شده و خانواده فقدانی (غلامرضا . ش) نیز پس از مشاهده تصاویر جسد، وی را مورد شناسایی قرار دادند.

اظهارات یک شاهد

در ادامه رسیدگی به پرونده قتل «غلامرضا . ش»، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که یکی از بستگان غلامرضا وی را ۱۰ فروردین در حال سوار کردن دو نفر افغان دیده است؛ این شخص پس از حضور در اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ به کارآگاهان گفت:در حدود ساعت ۱۷:۳۰ روز حادثه از پاساژ مهدی [ واقع در شهرری ) خارج شده بودم که ناگهان متوفی را دیدم که دو مسافر افاغنه را سوار ماشین خود کرد و به سمت خیابان ۲۴ متری به راه افتاد.

شناسایی خودرو متهم در شهرستان رفسنجان

با ثبت مشخصات خودرو پژو ۴۰۵ سفیدرنگ متعلق به فقدانی به شماره انتظامی *** د ۶۶ / ایران ۳۳ در سیستم پلیس، دستور توقیف خودرو بهمراه دستگیری سرنشینان آن به کلیه مراکز انتظامی سطح کشور اعلام شد.

18فروردین، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ اطلاع پیدا کردند که خودرو مقتول توسط مأمورین پلیس مبارزه با موادمخدر شهرستان رفسنجان توقیف و سرنشین آن نیز به اتهام قاچاق موادمخدر دستگیر و روانه زندان شده که بلافاصله کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی جهت انتقال متهم به پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اخذ نیابت قضایی به شهرستان رفسنجان اعزام شدند.

با حضور کارآگاهان در شهرستان و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد که متهم دستگیر شده توسط پلیس مبارزه با موادمخدر فردی افاغنه بنام «نورشاه . ر» (۲۵ ساله) و سابقه دار در زمینه موادمخدر است که در حین جابجایی موادمخدر، در یک تعقیب و گریز توسط مأمورین انتظامی شهرستان رفسنجان دستگیر شده است.

اعتراف به جنایت

با انتقال «نورشاه» به اداره دهم، وی در اعترافاتش به کارآگاهان عنوان کرد که جنایت را بهمراه یک افغان دیگری بنام «تازه گل . ب» (۴۰ ساله) انجام داده است.

نورشاه گفت:روز جنایت بهمراه تازه گل قصد سرقت یک دستگاه خودرو پژو ۴۰۵ را داشتیم تا با انتقال آن به شهرستان، از آن برای جابجایی و قاچاق موادمخدر استفاده کنیم. ابتدا یک دستگاه خودرو سواری پژو ۴۰۵ را به مقصد شهرری، به صورت دربست کرایه کردیم؛ قصد داشتیم آنرا در بین راه سرقت کنیم اما در بین راه خودرو دچار نقص فنی شد و به همین علت از سرقت آن و در حقیقت قتل راننده ی آن منصرف شده و برای انجام سرقت یک دستگاه خودرو ۴۰۵ دیگر به شهرری آمدیم. در مقابل پاساژ مهدی شهرری، یک دستگاه خودرو ۴۰۵ سفیدرنگ را به بهانه رفتن به یک دامداری در محدوده بهشت زهرا کرایه کردیم؛ تازه گل مرا به عنوان چوپان گله گوسفند و نگهبان دامداری معرفی کرد. به این بهانه راننده پژو را به داخل بیابان های محدوده اتوبان خلیج فارس (محل کشف جسد) بردیم.

زمانیکه راننده از ما پرسید که «پس دامداری کجاست؟» ناگهان من از پشت سر به او حمله ور شده و «تازه گل» نیز در حالیکه در صندلی شاگرد راننده (صندلی جلو) نشسته بود، چندین ضربه چاقو به راننده زد و او را به قتل رساند. پس از رها کردن جسد (محل کشف جسد)، ماشین را به کارواش برده و چند روز بعد، من ماشین را برای جابجایی موادمخدر به شهرستان رفسنجان منتقل کردم. در آنجا بود که در حین جابجایی مواد توسط مأمورین دستگیر و روانه زندان شدم.

دستگیری تازه گل

با شناسایی تازه گل به عنوان عامل اصلی جنایت، دستگیری وی در دستور کار کارآگاهان قرار داشت تا نهایتا آخرین مخفیگاه وی در باقرشهر شناسایی، دستگیر و پس از انتقال به اداره دهم، اظهارات و اعترافات همدست خود را تأیید کرد.

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر، افزود: با اعتراف صریح متهمین به ارتکاب جنایت، قرار بازداشت موقت برای هر دو متهم صادر و متهمین جهت انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی سایر جرایم احتمالی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۴
نیما
-
۱۴:۱۹ - ۳۱ فروردين ۱۳۹۵
۰
۰
آتش و یخ...در ضمن ادمین اگه نسبت به كشورت غیرت داری نظرمو چاپ كن
ناشناس
-
۱۷:۳۸ - ۳۱ فروردين ۱۳۹۵
۰
۰
لطفا پلیس اعلام كند كه برادران افغانی تا به حال چند ستایش ایرانی را یتیم كرده اند؟
makan
-
۱۷:۵۴ - ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۵
۰
۰
جام جم درتو تخته كن برو افغانستان.......................نظرم چش بود كه.........................؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟فقط تعریف وتمجیدهارو باید ثبت كنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
-
۱۸:۰۴ - ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۵
۰
۰
برای این راننده بی گناه و زحمت كش هم كه توسط افاغنه به قتل رسید و نان آور یك خانواده ناجوانمردانه جان داد . هم برای ستایش و هم برای این راننده شمع روشن كنید

نیازمندی ها