jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۹۷۰۷۲ ۳۰ فروردين ۱۳۹۵  |  ۲۳:۵۷

رییسان جمهوری روسیه و آمریکا در یک گفت وگوی تلفنی در باره اوضاع سوریه و روند آتش بس در این کشور مذاکره کردند.

گفتگوی تلفنی پوتین و اوباما درباره سوریه

به گزارش ایرنا، پایگاه خبری کاخ کرملین با اعلام این خبر افزود: ولادیمیر پوتین و باراک اوباما در این گفت وگوی تلفنی که امروز (دوشنبه) انجام شد از تقویت آتش بس در سوریه که پس از پنج سال درگیری گروه های مسلح و تروریستی با ارتش این کشور برقرار شده است، حمایت کردند.

همچنین بنا به این گزارش، سران روسیه و آمریکا بر همکاری بیشتر سازمان های اطلاعاتی و امنیتی و وزارتخانه های مرتبط با موضوع سوریه در دو کشور برای حل و فصل مسائل سوریه توافق کردند.

پوتین در مذاکره با همتای آمریکایی خودهمچنین بر ضرورت فاصله گرفتن مخالفان میانه رو از گروه تروریستی داعش و بسته شدن مرز سوریه و ترکیه با هدف جلوگیری از نفوذ تروریست ها تاکید کرد.

آمریکا پس از پنج سال همراهی با گروه کشورهای غربی عربی ضد سوری و تسلیح و تجهیز گروه های تروریستی با هدف براندازی حکومت قانونی سوریه، با پیشنهاد روسیه برای برقراری آتش بس و از سرگیری مذاکرات سوری سوری موافقت کرد. پیمان ترک مخاصمه که از اسفند ماه گدشته اجرایی شده است، شامل گروه های تروریستی مانند داعش و جبهه النصره نمی شود و سرکوب این گروه ها ادامه دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حاج‌قاسم در حق فلسطین برادری کرد

حاج‌قاسم در حق فلسطین برادری کرد

امسال در حالی در آستانه روز قدس هستیم که تمام دنیا تحت تاثیر شرایط و اتفاقات بسیاری از جمله ویروس کرونا واقع شده و این مساله تمام دنیا را تحت‌الشعاع قرار داده‌است. در عین حال مردم فلسطین به جز کرونا با ویروس دیگری نیز درگیر هستند که همان اشغالگران صهیونیستی هستند.

هدف صهیونیسم اشغال مدینه است

هدف صهیونیسم اشغال مدینه است

صلاح زواوی، سفیر فلسطین در ایران در یادداشتی در جام جم آنلاین به مناسبت روز قدس نوشت: مطمئن هستم ما و کل مسلمانان برای مبارزه در دشتی جمع می شوند و رود بین حیفا و فلسطین پر از خون می شود حتی خاورمیانه پر از خون می شود و بعد این دولت جعلی به اتمام می رسد .

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر