jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۷۰۴۱ ۳۱ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان از دستگیری فردی که با جلب اعتماد تجار، هشت میلیارد تومان در استان‌های تهران،کرمان و سیستان و بلوچستان کلاهبرداری کرده بود خبر داد.

سردار حسین رحیمی گفت: در پی شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر این که فردی با جلب اعتماد آنها و صدور چک‌های بلامحل، مقادیر قابل توجهی از آنان کلاهبرداری کرده است، بررسی موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان قرار گرفت. کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی سیستان و بلوچستان پس از بررسی‌های میدانی و پایش مداوم اطلاعاتی، سر نخ‌هایی از این کلاهبردار سابقه‌دار به دست آوردند.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: کارآگاهان پلیس با اشراف اطلاعاتی دریافتند که این فرد برای کلاهبرداری از کسبه و تجار،به شهرستان‌های تهران، بم و زاهدان رفته است که ماموران پس از تلاش‌های شبانه‌روزی، شامگاه یکشنبه محل اختفای این متهم را در زاهدان شناسایی و او را در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر کردند.

وی افزود: این کلاهبردار حرفه‌ای از سال 93 به دلیل دریافت وام‌های کلان از بانک‌های مختلف و پرداخت نکردن اقساط در لیست سیاه بانک مرکزی قرار گرفته و ممنوع المعامله بوده است. وی در تحقیقات تخصصی کارآگاهان پلیس اعتراف کرد پس از این که با تعدادی از کسبه در شهرستان‌های تهران،بم و زاهدان معامله و با پرداخت پول نقد اعتماد آنان را جلب کرده؛ در معامله‌های بعدی با این افراد، در قبال خرید کالا، چک بی محل صادر و از آنان 80 میلیارد و 850 میلیون ریال کلاهبرداری کرده است.

سردار رحیمی با اشاره به این که در این زمینه تاکنون 19 مالباخته از استان‌های تهران، کرمان و سیستان و بلوچستان شناسایی شده‌اند، خاطرنشان کرد: تجار و کسبه به منظور پیشگیری از سوءاستفاده افراد فرصت‌طلب، در معاملات خود دقت کنند تا دردام این افراد سودجو گرفتار نشوند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

دین اسلام، حقوقی را برای انسان قرار داده است که در این خصوص تفاوتی میان زن و مرد به عنوان دو فرد وجود ندارد و حقوق مشترک زنان و مردان در جامعه اسلامی تلقی می‌شود.

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

تعامل کارساز قوا

تعامل کارساز قوا

قوه مجریه، قضاییه و مقننه، سه بازوی کارآمدی نظام در پاسخگویی به مطالبات حقیقی مردم و اجرای سیاست‌های ابلاغی از سوی رهبر انقلاب‌ هستند و همگرایی سه‌ قوه در اجرای این سیاست‌ها الزامی است.

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

گفتگو

بیشتر
بازیگری نمی‌ایستد

گفت‌گو با پرستو گلستانی به مناسبت تولدش و همه خاطراتی که این سال‌ها برای ما ساخته است

بازیگری نمی‌ایستد

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر