jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۹۷۰۴۱   ۳۱ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان از دستگیری فردی که با جلب اعتماد تجار، هشت میلیارد تومان در استان‌های تهران،کرمان و سیستان و بلوچستان کلاهبرداری کرده بود خبر داد.

سردار حسین رحیمی گفت: در پی شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر این که فردی با جلب اعتماد آنها و صدور چک‌های بلامحل، مقادیر قابل توجهی از آنان کلاهبرداری کرده است، بررسی موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان قرار گرفت. کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی سیستان و بلوچستان پس از بررسی‌های میدانی و پایش مداوم اطلاعاتی، سر نخ‌هایی از این کلاهبردار سابقه‌دار به دست آوردند.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: کارآگاهان پلیس با اشراف اطلاعاتی دریافتند که این فرد برای کلاهبرداری از کسبه و تجار،به شهرستان‌های تهران، بم و زاهدان رفته است که ماموران پس از تلاش‌های شبانه‌روزی، شامگاه یکشنبه محل اختفای این متهم را در زاهدان شناسایی و او را در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر کردند.

وی افزود: این کلاهبردار حرفه‌ای از سال 93 به دلیل دریافت وام‌های کلان از بانک‌های مختلف و پرداخت نکردن اقساط در لیست سیاه بانک مرکزی قرار گرفته و ممنوع المعامله بوده است. وی در تحقیقات تخصصی کارآگاهان پلیس اعتراف کرد پس از این که با تعدادی از کسبه در شهرستان‌های تهران،بم و زاهدان معامله و با پرداخت پول نقد اعتماد آنان را جلب کرده؛ در معامله‌های بعدی با این افراد، در قبال خرید کالا، چک بی محل صادر و از آنان 80 میلیارد و 850 میلیون ریال کلاهبرداری کرده است.

سردار رحیمی با اشاره به این که در این زمینه تاکنون 19 مالباخته از استان‌های تهران، کرمان و سیستان و بلوچستان شناسایی شده‌اند، خاطرنشان کرد: تجار و کسبه به منظور پیشگیری از سوءاستفاده افراد فرصت‌طلب، در معاملات خود دقت کنند تا دردام این افراد سودجو گرفتار نشوند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مرثیه‌ای برای «عمو‌ قاسم»

مرثیه‌ای برای «عمو‌ قاسم»

یک) هرآنچه از تو بیادم می‌آید آلوده به غم است. تو یک جاعل بودی، یک کلاهبردار حرفه‌ای. دردهای کمرشکن را در مشتهایت پنهان می‌کردی و ناگهان چون شعبده‌بازی چیره دست سرودی خجسته از کلاه جادویی کلمات بیرون می‌کشیدی.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر