jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۶۹۷۴ ۳۱ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی درباره اعمال محدودیت‌های قانونی برای بی‌سوادان که قرار بود از سال 95 اجرا شود، گفت: هنوز این موضوع تعیین تکلیف نشده و اکنون در دست بررسی و گفت‌وگو میان مجلس و دولت است که امیدواریم سریع‌تر به نتیجه برسد.

علی باقرزاده در گفت‌وگو با ایسنا افزود: اسفند سال 93 هیات دولت مصوبه‌ای داشت که بر ممنوعیت صدور گواهینامه رانندگی، پروانه کسب و برخی محرومیت‌های اجتماعی برای بی‌سوادان تاکید کرد؛ اما مجلس به بخشی از این مصوبه ایراد گرفت که چون هنوز پاسخ روشنی از مجلس دریافت نشده نمی‌توان گفت این مصوبه لازم‌الاجراست یا رد شده است .

وی همچنین درباره اجرای قانون جریمه اولیایی که از رفتن فرزندشان به مدرسه ممانعت می‌کنند، گفت: ماده 4قانون حمایت از کودک و نوجوان که در سال 81 تصویب شد، لازم‌الاجراست و بر اساس آن اگر والدین یا هر شخص دیگری مانع ورود کودک به مدرسه شوند، آموزش و پرورش یا هر شخص دیگری که شاهد موضوع است باید موضوع را اطلاع دهد. به گفته باقرزاده، دادگاه موظف به تشکیل پرونده است و اگر موضوع حل و فصل نشود مجازات سه ماه و یک روز تا شش ماه حبس و جریمه نقدی یک میلیون تومانی در انتظار افراد خاطی است .

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر